Wyprawa na porodówkę - zadania dla taty

Pewnie chcesz, aby twój partner był przy tobie w czasie porodu? Ale czy on wie, do czego właściwie jest ci potrzebny? Daj mu ten artykuł do czytania, aby sprawdził, jakie zadania ma do wypełnienia.
mama, tata, ciąźa, kobieta, brzuszek
Jako osoba towarzysząca i pomagająca przy porodzie będziesz zapewne musiał stać się kierowcą, masażystą, pocieszycielem, „zabawiaczem”, a także... rzecznikiem oraz adwokatem w jednym. To spora odpowiedzialność dla mężczyzny. Nasze podpowiedzi ułatwią ci to zadanie.

Przygotuj sprzęt techniczny

Pusty bak z benzyną czy tkwienie w korkach w drodze do szpitala raczej nie spotkają się z aprobatą twojej właśnie rodzącej żony. Zadbaj, by takie niespodzianki was ominęły. Chodzi o te najbardziej podstawowe, „techniczne” sprawy: dopilnuj, żeby mieć zawsze benzynę w baku (tankuj częściej, nie jeździj „na oparach”), a jeśli szpital jest w płatnej strefie parkowania, to miej przy sobie zawsze trochę drobnych. 
Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!

Zapakuj wodę i przekąski

Poród to zwykle długi proces. Przydadzą się herbatniki na przegryzkę dla przyszłej mamy i, oczywiście, woda niegazowana (chyba że lekarz zabroni jej picia i jedzenia). Ty jako partner i zaangażowany pomocnik także możesz zrobić się głodny czy spragniony. Zamiast cierpieć w milczeniu lub zniknąć na długie – i być może najważniejsze – minuty w pobliskim sklepie czy kiosku szpitalnym jeszcze w domu przygotuj niezbędnik i postaw go obok torby porodowej. Zapakuj do niego dobrą wodę, lekkie przekąski, orzeszki – dla siebie i dla swojej żony.

Pamiętaj o zabraniu torby

Ten bagaż w przedpokoju nie stoi tam bez przyczyny. Choć może już się przyzwyczaiłeś do jego widoku i traktujesz jako zbędny mebel – on tam jest, bo trzeba go zabrać na porodówkę! Są w nim przecież ubranka i pieluszki dla malucha oraz rzeczy potrzebne twojej żonie po porodzie. Nie zapomnij go wziąć, twoja partnerka może nie mieć do tego głowy, gdy już się zacznie! A wcześniej przypomnij jej, by nie odkładać pakowania na ostatnią chwilę. 

Czytaj też: Zdarzają się ucieczki z sali porodowej

Ocena (2 oceny)

3.5
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wsparcie dla rodziców

Badania przyszłej mamy