Jeden dzień w Rabkolandzie, czyli idealny pomysł na rodzinną wycieczkę
fot. Mat. prasowe

Jeden dzień w Rabkolandzie, czyli idealny pomysł na rodzinną wycieczkę

Na terenie Małopolski, jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce, znajduje się prawdziwa perełka przeznaczona dla całej rodziny. Park rozrywki Rabkoland od wielu lat ściąga wycieczkowiczów z różnych zakątków kraju. Nic dziwnego – to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i rodziców.
Jeden dzień w Rabkolandzie, czyli idealny pomysł na rodzinną wycieczkę
fot. Mat. prasowe
Obszar Małopolski to nie tylko ciekawe historyczne miejscowości, takie jak Kraków czy Wieliczka oraz malownicze trasy górskie. To również mniejsze, urokliwe miasteczka, skrywające różne niespodzianki dla całej rodziny. Specjalnie dla tych, którzy szukają idealnego miejsca na jednodniową wycieczkę z dziećmi, przygotowaliśmy krótki przewodnik po parku rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdrój.

Parkowe atrakcje

Na przepięknym terenie Kotliny Rabczańskiej mieści się wyjątkowe miejsce dla całej rodziny – Rabkoland. Został założony już w 1989 r., a dwa lata temu przeszedł rewitalizację, dlatego możemy być pewni, że wszystkie atrakcje są bezpieczne i zmodernizowane. To idealne miejsce dla dzieci w wieku od 1 do 12 lat, ale jesteśmy przekonani, że rodzice swoich pociech również skorzystają z bogatej oferty Rabkolandu. W parku przejdziemy przez różne strefy tematyczne: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Lunę.Na dzieci czekają karuzele, kolejki, place zabaw, huśtawki i wodne atrakcje, czyli m.in. Kopalnia Złota, Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni, Domki Skałuchów, Rura Park i Kamienny Pociąg. Miłośnicy złudzeń optycznych odnajdą się wśród Krzywych Luster, a dociekliwi wycieczkowicze z pewnością będą się dobrze bawić w Teatrze Magii i Iluzji. Przy ciepłej pogodzie warto poszaleć na rowerkach wodnych, odwiedzić Szuwary Misia Odwagi czy ochłodzić się w Wodnym Świecie Wodyna.


Podróże kulinarne

Na terenie Rabkolandu nie tylko wybawimy się za wszystkie czasy, ale skosztujemy też różnorodnej kuchni. Znajdziemy tutaj zarówno zdrowe soki owocowo-warzywne, pieczone kiełbaski, pierogi z okrasą, zapiekanki i burgery, jak i zawsze smakujące naszym pociechom naleśniki i pizze. Małe i duże łakomczuchy na pewno skuszą się też na lody, popcorn i watę cukrową, serwowane w cyrkowym świecie Helmuta Wąsidło. Gofry i inne słodkie desery znajdziemy z kolei w lokalu słynnej owieczki Ireny. Tam również dostaniemy gorącą kawę, by pobudzić się i dotrzymać kroku naszym pociechom w rozmaitych parkowych przygodach. 

Regeneracja po zabawach

Warto zakończyć dzień spędzony na intensywnych zabawach w Tężni Solankowej i Pijalni Wód przy Parku Zdrojowym w Rabce. Lecznicze wody mineralne i spacer połączony z inhalacją solankowym aerozolem dodadzą sił wszystkim rodzicom i przygotują na podróż powrotną do domu.


Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 5 stref tematycznych: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Luna. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy