jednorożec kolorowanka
fot. Adobe Stock

Jednorożec - kolorowanka dla dzieci [6 OBRAZKÓW DO DRUKU]

Jednorożec - ta kolorowanka do druku umili czas każdemu dziecku. Wydrukuj kolorowankę z jednorożcem, który najbardziej spodoba się dziecku. Mamy 6 wzorów do wyboru.
Magdalena Drab
jednorożec kolorowanka
fot. Adobe Stock
Jednorożec - kolorowanka z tym magicznym stworzeniem to świetna propozycja dla dzieci. Jednorożce to jeden z najpopularniejszych wzorów kolorowanek, szczególnie ukochanych przez dziewczynki. Dlatego wybraliśmy sześć najładniejszych jednorożców do kolorowania, abyście mogły je wydrukować i pokolorować z dzieckiem.

Jednorożec – kolorowanki do wydruku 

Dziewczynki kochają jednorożce, równie mocno jak królewny i kucyki! Twoja córka na pewno będzie zachwycona, kiedy dasz jej do pokolorowania kolorowanki z unicornem, na których znajdzie swoje ulubione magiczne zwierzę! Może taki obrazki spodobają się również chłopcom? Warto spróbować! 

Kolorowanka z jednorożcem - propozycje: 
  1. Jednorożec do kolorowania - klasyczny 
  2. Kolorowanka z jednorożcem - bujny ogon
  3. Oryginalny wygląd - jednorożec do wydruku 
  4. Kolorowanka z jednorożcem i dziewczynką
  5. Jednorożec podobny do smoka - kolorowanka
  6. Jednorożec - kolorowanka z gwiazdkami

Kiedy pokolorujecie już wszystkie jednorożce, a będziesz miała czas na więcej zabawy z dzieckiem, możesz wydrukować też inne nasze kolorowanki:

Jednorożec do kolorowania - klasyczny 

Ten obrazek przedstawia jednorożca do kolorowania w wersji klasycznej. Na jaki kolor pokoloruje go twoje dziecko? Może będzie we wszystkich kolorach tęczy? Kliknij w kolorowankę z jednorożcem, aby ją wydrukować.
 
jednorożec kolorowanka: klasyczna
 

Kolorowanka z jednorożcem - bujny ogon

Jednorożec na tym obrazku ma piękny ogon, możecie pokolorować go na wiele kolorów! Czy twoje dziecko ma w domu swojego ukochanego jednorożca? Może jest to figurka lub maskotka? Namów malucha, by na odwrocie kartki narysował swoją własną zabawkę. Kliknij w kolorowankę z jednorożcem, aby ją wydrukować.

 
jednorożec kolorowanka - bujny ogon

Wydrukuj też kolorowanki dla dziewczynek z księżniczkami, kucykami i innymi „słodkościami".

Oryginalny wygląd - jednorożec do wydruku 

Ten jednorożec jest zdecydowanie niezwykły. Śmieszny rysunek przedstawia postać z... ogromną głową! Koniecznie zapytaj dziecko, czy zauważyło coś dziwnego na tym rysunku. Kliknij w kolorowankę z jednorożcem, aby ją wydrukować.
 
jednorożec kolorowanka - oryginalny wygląd
 
 

Kolorowanka z jednorożcem i dziewczynką

Na tym obrazku widać, jak mała dziewczynka tuli jednorożca. Co jest ukochaną maskotką twojego dziecka? Kliknij w kolorowankę z jednorożcem, aby ją wydrukować.
 
jednorożec - kolorowanka z dziewczynką
 

Jednorożec podobny do smoka - kolorowanka

Ten jednorożec jest bardzo, bardzo oryginalny. Poproś dziecko, by dorysowało mu uśmiech - obrazek od razu będzie wyglądał weselej. Kliknij w kolorowankę z jednorożcem, aby ją wydrukować.
 
kolorowanka jednorożec podobny do smoka
 

Jednorożec - kolorowanka z gwiazdkami

Ten obrazek możecie wykonać nieco inaczej i np. dokleić gwiazdki ze złotego papieru samoprzylepnego. Kliknij w kolorowankę z jednorożcem, aby ją wydrukować.
 
jednorożec - kolorowanka z gwiazdkami
 

Dlaczego kolorowanie jest ważne?

Kolorowanki to świetny sposób dla dzieci na spędzenie wolnego czasu i wspieranie rozwoju dziecka. Dodatkowo ta forma zabawy ćwiczy rączkę malca, a także jego wyobraźnię i wzrok. Kolorowanie ma też niewątpliwie wiele innych zalet:  

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy