GRY
 
 

Jedzenie dla dziecka podczas wakacji i podróży

Wyjazdy z dzieckiem nie stanowią żadnego problemu. Gotowe dania, pieluszki jednorazowe, wygodne środki transportu ułatwiają pokonywanie dużych odległości i pobyt w nawet najbardziej egzotycznych miejscach.

w podróży
fot. fotolia.com
Podróżowanie z dzieckiem nie stanowi obecnie większego problemu. Gotowe dania, pieluszki jednorazowe, wygodne środki transportu ułatwiają pokonywanie dużych odległości i pobyt w nawet najbardziej egzotycznych miejscach.

Wakacyjne menu

Podczas podróży i na wakacjach menu dziecka nie powinno ulec zmianie, podobnie jak pora posiłków. Decydując się na długą podróż, przygotuj odpowiednią ilość napojów niegazowanych. Pamiętaj, że w takich okolicznościach maluch szybko się poci i przegrzewa.

Podczas podróży i na wakacjach przydatne są też gotowe produkty w słoiczkach, takie jak zupki, dania, desery czy kaszki, do smaku których dziecko jest przyzwyczajone.

Podróżując samolotem wszystkie napoje podawaj z butelki - ssanie pomaga w odblokowaniu uszu.
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.

Jedzenie w podróży

Podróżuj po godzinach szczytu, kiedy ruch jest mniejszy, a temperatura powietrza niższa niż w południe. Zawsze też bądź przygotowana na podanie dziecku dodatkowego posiłku, jeśli podróż się przeciągnie. Idealne są gotowe dania, które dziecko może zjeść bezpośrednio ze słoiczka, nawet bez konieczności ich podgrzewania.

Jeśli jesteś na wakacjach, miej na uwadze, że im cieplejszy klimat, tym bardziej musisz przestrzegać higieny. Bądź bardzo ostrożna przy sterylizacji przedmiotów maluszka służących do karmienia. Jeśli woda w kranie jest złej jakości, kup wodę w butelce. Używaj jej do picia, gotowania, mycia zębów.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj