GRY
 
 

Jedziemy w góry

Trasy wycieczkowe trzeba dobrać do wieku dziecka. Nie zapomnijmy też o niezbędniku turysty.

rodzina, urlop, wakacje, góry, morze, wycieczka

Trasy wycieczkowe należy starannie dobrać do wieku dziecka. Nie zapomnijmy też o mapie, kompasie czymś do jedzenia i picia, apteczce, latarce.

Trasy wycieczkowe należy starannie dobrać do wieku dziecka. Pamiętajmy, że niemowlę raczej źle zniesie wysokie góry. Natomiast dobrą stroną jest to, że niemowlaka, jak i dziecko do drugiego roku życia można nosić w odpowiednio dobranym nosidełku. Jeśli dziecko pewnie siedzi najlepsze są nosidła za stelażem.

Dziecko, które już samodzielnie chodzi, pewnie będzie chciało pomaszerować trochę samo, więc wycieczka może się bardzo przedłużyć. W górach należy wziąć to pod uwagę.

Jeśli chodzi o dzieci starsze, to trzeba plan trasy dostosować do ich możliwości i kondycji. Marsz dla dziecka może być momentami nudny, więc urozmaicaj go różnymi zgadywankami, zabawami na spostrzegawczość itp.

Pamiętajmy, że pogoda w górach jest zmienna, więc na wszelki wypadek dla malucha trzeba wziąć odzież na zmianę.Nie zapomnijmy też o mapie, kompasie czymś do jedzenia i picia, apteczce, latarce.

Dorota Pierzchalska
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj