GRY
 
 

Jego pierwszy raz...

Pamiętaj, że maluszek nie lubi niespodzianek. Lepiej dobrze go przygotuj na nowe wydarzenia.

 Jeśli mówisz dziecku, że idziecie na spacer, nie skręcaj z nim nagle do dentysty czy fryzjera. Lepiej dobrze go przygotuj na nowe wydarzenia. Podpowiadamy Ci, jak to zrobić!

W życiu każdego maluszka ciągle zdarza się coś po raz pierwszy. Czasami nieznane jeszcze miejsca i sytuacje nie robią na nim większego wrażenia i są przyjmowane całkowicie naturalnie. Jednak niektóre nowe wydarzenia bywają dużym przeżyciem nie tylko dla szkraba, ale również dla jego mamy (czasem nawet większym dla Ciebie!).

…na basenie
Maluszki uwielbiają zabawy w wodzie. To dla nich nie tylko wielka przyjemność, ale też wspaniała gimnastyka i hartowanie organizmu. Pierwsze „lekcje” pluskania najlepiej zafundować smykowi, gdy tylko zacznie sztywno trzymać główkę (zwykle już w trzecim miesiącu życia). Oczywiście na początku nie chodzi o naukę pływania, ale o to, by maluszek oswoił się z wodą, z jej charakterystycznym zapachem oraz z odgłosami, jakie panują w basenowej hali.
Zanim wybierzesz się z malcem na pływalnię, koniecznie sprawdź, czy jest ona przystosowana dla dzieci. Musi mieć cieplejszą, ozonowaną (a nie chlorowaną) wodę. Pierwsze harce nie powinny trwać dłużej niż pół godziny. Uwaga! Koniecznie zapytaj pediatrę, czy nie widzi przeciwwskazań, by iść z malcem na basen.

Ekwipunek małego pływaka
Niemowlakowi wystarczy specjalna pieluszka, która nie nasiąka wodą, i miękki ręcznik z kapturkiem lub szlafroczek. Możesz też wypróbować specjalne kółko dla niemowlaków firmy Freds Swim Academy Polska. Starszy szkrab oprócz tego powinien mieć pływaczki na ramiona, czepek i plastikowe sandałki, w których bezpiecznie przejdzie z przebieralni do hali z basenem.

…w supermarkecie
Im później maluszek go odwiedzi, tym lepiej. Centra handlowe to miejsca, gdzie malec bardzo łatwo może się przeziębić. Hałas, silne jarzeniowe światło i duże zmiany temperatury (np. przy stoiskach z chłodnią) nie służą niemowlęciu. Jeśli jednak musisz zabrać dziecko do hipermarketu, wybierz się na zakupy na początku tygodnia i do południa – jest wtedy znacznie mniej ludzi. W sklepie rozbierz malca z ciepłego kombinezonu, a czas zakupów skróć do niezbędnego minimum (zrób wcześniej listę potrzebnych produktów, a oszczędzisz sobie chaotycznej bieganiny między regałami).

…w kinie
Seans filmowy z maluszkiem, który nie skończył jeszcze roczku? To możliwe! Sieć Multikino (w Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Zabrzu) organizuje specjalne projekcje dla mam najmłodszych szkrabów. W salach jest trochę cieplej niż normalnie, a dźwięk cichszy. Światła nie są całkowicie zgaszone, więc cały czas widzisz swoje maleństwo. Możesz skorzystać ze stanowiska do przewijania maluszków, nikt się nie zdziwi, gdy przystawisz szkraba do piersi.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj