mama, dziecko, zabawa, śmiech, radość, emocje
fot. fotolia

Jesienne zabawy - 3 zabawy na wyciszenie przed snem

Dziecko rozbrykało się tak bardzo, że nie ma mowy o położeniu go do łóżka? Wypróbuj zabawy, które je uspokoją i wyciszą przed snem.
Beata Turska
mama, dziecko, zabawa, śmiech, radość, emocje
fot. fotolia

Sen jest bardzo ważny dla dziecka. Problem w tym, że dzieci nie zawsze mają ochotę iść spać wtedy, gdy powinny.  Znamy sprawdzone sposoby na wyciszenie kilkulatka przed snem!

Sprawdź dlaczego dzieci powinny się wysypiać

1. Kołysanie na ręczniku

Za zimno na huśtawkę? Poproś o pomoc tatę i razem pobujajcie malca na kocyku albo plażowym ręczniku. Będzie zachwycony i choć na początku rozbryka się pewnie jeszcze bardziej, po chwili się uspokoi.
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.

2. Niedźwiedzie uściski

Mocno przytul dziecko i  pozwól, by i ono ściskało cię z wszystkich sił. Takie uściski wbrew pozorom wyciszają  i relaksują,  a przy okazji stymulują czucie głębokie, co jest ważne dla rozwoju układu nerwowego malucha.


3. Oglądanie zdjęć

Wyciągnij rodzinny album i pokaż dziecku jak wyglądało, gdy było jeszcze bardzo małe. Opowiedz mu co wtedy lubiło robić, jak  się bawiło, co lubiło jeść.
Pokaż mu także własne zdjęcia z dzieciństwa oraz  stare fotografie  innych znanych mu osób. Dla malca fakt, że dziadek także był kiedyś małym chłopcem wcale nie jest taki oczywisty!

Konsultacja: Anna Marczewska – Stręk, poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 we Wrocławiu.

Sprawdź także: Zabawy na deszczowe dni - zabawy rozwijające wyobraźnię
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy