jesień, jesienne zabawki, zabawy z dzieckiem jesienią
fot. fotolia

Zbiór pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Nie musisz ich kupować. Nie możesz się od nich oderwać. Sprawdź zabawki na długie jesienne wieczory, za które nic nie zapłacisz.
Marta Kabulska
jesień, jesienne zabawki, zabawy z dzieckiem jesienią
fot. fotolia

Zagubiona w labiryncie sklepowych półek szukasz zabawki, która zajmie na długi czas twoje dziecko. Interaktywne i drogie – to główne cechy zabawek z popularnych sklepowych sieci.

Przynosisz do domu najpiękniejszą, najbardziej rozwijającą zabawkę, jaką udało ci się znaleźć, a twoje dziecko i tak wybiera garnek, łyżkę do zabawy lub książkę?

Rozejrzyj się, a z pewnością wokół siebie znajdziesz ogromną ilość przedmiotów, które mogą stanowić podstawę niesamowitej zabawy.

Zobacz też: 10 zabawek, które nigdy się nie nudzą >>

1. Kolorowe liście najlepszą jesienną zabawką

Polska złota jesień to wspaniała pora na spacery z dzieckiem. Zdarzyło wam się wrócić z jednego z nich z bukietem z kolorowych jesiennych liści? Jeśli tak, zobacz, do czego można je wykorzystać:
  • Przełam listki na pół, przyklejcie po jednej połówce z każdego rodzaju liścia na kartkę i rozpocznijcie zabawę! Zadaniem dziecka jest dorysowanie drugiej połowy liścia. Możesz przy tym uczyć dziecko nazw drzew, z których liście pochodzą.
Zabawa i nauka w jednym – to lubimy najbardziej!
  • Mając dużo liści, możecie układać z nich ( przyklejać na kartkach) zwierzęta - te prawdziwe lub wymyślone. Pomalujcie je farbami. Zobaczcie, jakie piękne obrazki mogą z nich powstać.

 
 
Redakcja poleca: Jesienne obrazki z liści
Zobacz, jakie piękne, jesienne obrazki możesz stworzyć razem z dziećmi po powrocie ze spaceru.

2. Kartka, papier, tektura – bezcenne zabawki

Te proste przedmioty zachwycają nieskończoną ilością możliwości ich zastosowania. Możesz zrobić z nich tor wyścigowy dla samochodów, tablicę z otworami do wrzucania w nią woreczków / piłeczek lub po prostu dać dziecku wieeelki karton i kredki i obserwować, jak będzie się bawić.
Ciekawym pomysłem na zabawę są również fragmenty z gazet przyklejone na kartkę papieru. Zadaniem dziecka jest dorysowanie reszty obrazka.

 

 

3. Szmatki, ścinki, materiały – zrób z nich zabawki

Zobacz też: Musimy to kupić! 5 produktów z dziecięcych marzeń >>

Jeśli masz trochę więcej czasu i chęci, możesz uszyć dziecku / z dzieckiem proste zabawki. Z młodszym dzieckiem możecie wykonać szmaciane węże z krawatów i potem wspaniale się nimi bawić. Dla starszego dziecka możesz przygotować szmacianą grę w kółko i krzyżyk.

 

Życzymy udanej zabawy w dłuuugie jesienne wieczory.
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy