przyczyna śmierci dziecka z głogowa
fot. Adobe Stock

Jest już znana przyczyna śmierci dziecka z Głogowa. Sprawę bada prokuratura

W poniedziałek (22.11.2021 r.) zmarł roczny chłopiec. Znana jest już przyczyna śmierci dziecka. Matka chłopca i jej partner zostali zatrzymani.
Joanna  Biegaj
przyczyna śmierci dziecka z głogowa
fot. Adobe Stock
22 listopada w Głogowie doszło do olbrzymiej tragedii. Matka wezwała pogotowie do swojego rocznego dziecka, które przestało oddychać. W pobliżu nie było jednak żadnej wolnej karetki. Na pomoc maluszkowi przybyła straż pożarna. Niedługo po nich dojechało pogotowie. Dziecka jednak nie udało się uratować.

Sprawę bada prokuratura i policja

Sprawą zajęła się prokuratura i policja. Dwie osoby zostały zatrzymane. W środę (24.11. 2021 r.) opiekunom chłopca przedstawiono zarzuty. Prokurator będzie wnioskować o ich tymczasowe aresztowanie. 

Matka dziecka i jej partner zostali zatrzymani przez prokuraturę, aby sprawdzić, czy stan dziecka mógł być powodem jego śmierci. Kobieta miała ograniczoną władzę rodzicielską.

Mimo ustalenia kuratora sądowego i asystenta rodziny – matka dziecka nie chciała korzystać z pomocy.

Przyczyna śmierci dziecka

W trakcie zdarzenia matka chłopca była trzeźwa. Jej partner, który nie jest ojcem dziecka, był w tym czasie w pracy. Z informacji przekazanych przez prokuraturę wiadomo, że w czasie oględzin ciała maluszka lekarz nie stwierdził żadnych obrażeń, jednak dziecko było wyraźnie wychudzone. W mieszkaniu znajdował się także syrop na gorączkę dla dzieci, co sugeruje, że maluch ostatnio gorączkował.

„Przeprowadzono sekcję, wstępne ustalenia potwierdziły znaczne wychudzenie u dziecka. Stwierdzono także przewlekłą neuroinfekcję – ta infekcja była przyczyną zgonu. Ze względu na ustalenia – proces mógł trwać od pewnego czasu – prokurator ocenił, że nie podejmując działań (matka i jej partner – przyp. red.) narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i doprowadzili nieumyślnie do jego zgonu, albowiem niewłaściwie się nim opiekowali. Chłopiec gorączkował, nie przyjmował pokarmów w odpowiednich ilościach, co doprowadziło do wychudzenia. Nie podjęli działań, nie wezwali lekarza. Został zlecony szereg opinii” – poinformowała prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy