film Patryka Vegi
fot. Instagram/patryk_vega_official, Adobe Stock

Jest nowy zwiastun filmu Patryka Vegi o handlu dziećmi

W internecie pojawił się nowy zwiastun filmu Patryka Vegi o handlu dziećmi. Sceny pokazane w trailerze są naprawdę dramatyczne. Już niebawem będzie można obejrzeć w kinach produkcję znanego reżysera pt. „Small World”.
Joanna  Biegaj
film Patryka Vegi
fot. Instagram/patryk_vega_official, Adobe Stock
Jak podaje dziennikzachodni.pl statystyki policyjne pokazują, że co roku w Polsce ginie ok. 7 tys. dzieci. Większość z nich zostaje odnaleziona w ciągu pierwszych 14 dni po zaginięciu – 95 proc. dzieci trafia do swoich domów, jednak 5 proc. z nich nie udaje się odnaleźć.

Patryk Vega w zwiastunie swojego filmu informuje, że co roku na świecie sprzedawanych jest 1,5 miliona dzieci, a 300 milionów ludzi na całym globie to niewolnicy. Produkcja Vegi porusza bardzo trudną tematykę – opowiada o handlu dziećmi. Reżyser opublikował na Instagramie brutalny trailer.

Film o handlu dziećmi

Nowy film Patryka Vegi, który pokazuje proceder handlu dziećmi, nosi tytuł „Small World”. Opowiada historię porwania 4-letniej dziewczynki z Polski. Udaje się ją odnaleźć dopiero po 14 latach. Film przedstawia historię z różnych punktów widzenia: oczami policjanta, który prowadzi sprawę, matki porwanej, a także samej dziewczynki i jej porywacza.

Data premiery „Small World”

Stworzenie filmu o porywaniu dzieci Patryk Vega zapowiadał już w 2017 roku. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że data premiery została opóźniona. Teraz wiadomo, że „Small World” pojawi się w kinach 10 września 2021 roku.

Reżyser od lat znany jest z poruszania kontrowersyjnych tematów w swoich filmach. Tak jest i tym razem. Celem filmu, zdaniem jego autora, jest nagłośnienie globalnego problemu handlu dziećmi. 

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy