Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami?
fot. AdobeStock

Jest szansa, że wszyscy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami? Premier Morawiecki zabrał głos

Jak dotąd jedynie uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych organizowanych w szkołach. Rodzice zastanawiają się jednak, czy starsze dzieci również wrócą do placówek jeszcze w tym roku szkolnym. Co powiedział premier?
Milena Oszczepalińska
Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami?
fot. AdobeStock
Uczniowie starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych z niecierpliwością czekają na informację, czy ich powrót do szkół w trwającym jeszcze roku szkolnym jest w ogóle możliwy. Dzieci klas I-III od poniedziałku, 25 maja, mają już zapewnioną opiekę w placówkach, ale to od decyzji ich rodziców zależy, czy chodzą do szkoły, czy pozostają w domach. Zajęcia online nadal są prowadzone.

Starsi uczniowie nie mają takiego wyboru. Poza konsultacjami dla ósmoklasistów i maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminów, zajęcia dla uczniów powyżej 3. klasy szkoły podstawowej nie są wciąż prowadzone. Czy jest szansa, że wkrótce się to zmieni, a jeśli nie, to czy ostatecznie wszyscy uczniowie wrócą do szkół najpóźniej we wrześniu? Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się w tej sprawie.

Kiedy szkoły znów będą otwarte dla wszystkich uczniów?

Premier wystąpił niedawno na kanale internetowym „MaturaToBzdura.tv”. Został tam spytany m.in. o to, kiedy uczniowie i ich rodzice mogą spodziewać się wznowienia edukacji stacjonarnej we wszystkich szkołach. Mateusz Morawiecki nie podał konkretnej daty, powiedział jedynie: „Mam nadzieję, że najpóźniej od września wrócimy do klas szkolnych”.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Decyzja o wznowieniu działalności szkół zapadnie w najbliższych dniach

Jak poinformował Prezes Rady Ministrów, decyzja o tym, czy wszyscy uczniowie wrócą na lekcje stacjonarne jeszcze w obecnym roku szkolnym, zapadnie maksymalnie w ciągu 10 dni. Jeżeli okaże się, że powrót do placówek nie nastąpi w czerwcu, najprawdopodobniej uczniowie spotkają się w klasach dopiero we wrześniu.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił również, że istnieje obawa, że epidemia koronawirusa na jesieni znowu przybierze na sile, ale zdobyte teraz doświadczenie pozwoli szkołom odpowiednio przygotować się na taką ewentualność.

Źródło: se.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy