GRY
 
 

Jesteś mamą dziewczynki? Obejrzyj to koniecznie! Lepsza przyszłość jest możliwa

Ten film powinni obejrzeć wszyscy rodzice dziewczynek. Wystarczy zmienić imię i wiek dziecka, a będzie o was. Uwierzmy, że świat równych szans jest możliwy. To zależy od nas samych. Niecałe 3 minuty mogą zmienić tak wiele…

dziewczynka
fot. fotolia.com

Nie chcesz, żeby twoja córka była traktowana gorzej niż jej rówieśnicy-chłopcy, prawda? Żeby tak było, musimy sami o to zadbać i codziennie o tym pamiętać. O tym też jest poniższy filmik.  

"To jest Ellie. Ma 5 lat. Jest wiele rzeczy, które Ellie wie. Wie, jak umyć zęby, jak nałożyć buty, jak czytać swojej młodszej siostrze. Wie, że jest mądra, szybka i silna. Wie, że na świecie nie ma nikogo takiego, jak ona i że życie jest przygodą. 

Czego nie wiedzą małe dziewczynki

Są jednak rzeczy, których Ellie nie wie. Nie wie, że świat może być trudnym miejscem dla dziewcząt. Że tylko 11 proc. inżynierów i tylko 20 proc. szefów kuchni kobiety. Nie wie, że prace kobiet stanowią zaledwie 5 proc. wszystkich zbiorów działu sztuki współczesnej w słynnym nowojorskim muzeum MET.
Ani że żadna kobieta nie była nigdy nominowana do Oscara za najlepsze zdjęcia.

Nie wie też, że w podstawówce i gimnazjum dziewczynki dostają lepsze oceny z przedmiotów ścisłych, ale czują się mniej pewnie, niż chłopcy. Że dziewczęta są częściej chwalone przez swoich nauczycieli za to, że są spokojne niż że są dociekliwe. 

Redakcja poleca: Jak zrobić nietoperza na Halloween
Wystarczy dosłownie kilka minut, by z rolki po papierze wyczarować fantastycznego nietoperza na Halloween. Zobacz film i zrób w raz z dzieckiem super nietoperza z rolki.

Czego nie muszą wiedzieć małe dziewczynki

Ellie nie wie, co to jest dieta. Ale gdy skończy 11 lat, większość jej koleżanek już jakiejś spróbuje. Ellie nie wie, że aż 60 proc. dziewcząt przestaje robić to, co kochają, bo nie są zadowolone ze swojego wyglądu. 

Ellie nie wie żadnej z tych rzeczy. Ale może nie będzie musiała się tego dowiedzieć. W końcu świat zmienia się każdego dnia. Ellie ma 5 lat. Wie, że ma wiele możliwości". Zobacz film: 

Film powstał jako promocja nowego magazynu dla dziewcząt - Kazoo, który ukaże się latem 2016. W ten sposób jego twórcy zbierają na Kickstarterze pieniądze na jego uruchomienie. 

Czytaj też: Do wszystkich rodziców: najmocniejszy apel nienarodzonej dziewczynki
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci