Joga dla początkujących: Pranajama 3 – Bhastrika [WIDEO]

Praktykowana w jodze pranajama Bhastrika to ostatnie z ćwiczeń oddechowych, które pokazujemy wam w ramach akcji Lato z Mamo, To Ja. Pokochają ją wszyscy, którym brakuje energii, mają niskie ciśnienie lub kłopoty z pamięcią.

Zobacz inne z serii: Joga dla początkujących (7)

W jodze praktyki oddechowe zwane pranajamami odgrywają równie istotną rolę, co asany, czyli ćwiczenia. Pomagają oczyszczać organizm i wpływają na działanie organów wewnętrznych. Regularna praktyka sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Pochodzący z New Delhi w Indiach nauczyciel jogi, Jimmy z Yoga Retreatment w Pałacu Komierowo, pokazywał już w naszych materiałach wideo, jak wykonać dwie pranajamy: Kapalabhati (oddech ognia) oraz oddychanie naprzemienne. Dziś mamy dla was pranajamę o nazwie Bhastrika.

Spis treści:

Na co pomaga Bhastrika praktykowana w jodze?

Tę pranajamę pokochają wszyscy, dla których problemem jest zbyt niskie ciśnienie krwi. Wspaniale dodaje energii, ale pomaga też w przypadku kłopotów z pamięcią. Świetnie poprawia też wydolność płuc oraz funkcjonowanie żołądka.

Jak wykonać tę pranajamę?

Weź głęboki wdech klatką piersiową, wypełniając powietrzem płuca i zasysając brzuch do środka. Przy wydechu klatka piersiowa opada. Powtarzaj wdech i wydech w coraz szybszym tempie.
Przypominamy, że w ramach akcji Lato z Mamo, To Ja przedstawiamy co tydzień instrukcję wykonania kolejnych podstawowych sekwencji jogi. Co poniedziałek o 18.30 na naszym profilu na Facebooku pojawia się nowy film z cyklu joga dla początkujących, w sam raz na miły początek każdego tygodnia. Zapraszamy do korzystania!

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 0 na 0 głos

Zobacz także

Popularne tematy