GRY
 
 

Judo dla dzieci – zobacz film z treningu

Chciałabyś, żeby twój kilkulatek ruszył się sprzed telewizora czy komputera? Zaproponuj mu atrakcyjne zajęcia ruchowe. Takie, które zapewnią mu zabawę, a przy okazji nauczą konkretnej dyscypliny sportowej. Dobrą propozycją jest judo. Dlaczego? Zobacz film.

Judo to doskonały sport dla kilkulatka. Treningi pozwalają dziecku na fizyczny rozwój, wzmacniają jego mięśnie, koordynację, a przede wszystkim zapewniają dziecku ruch, którego w dzisiejszych czasach maluchom często brakuje.

Kiedy zapisać dziecko na judo?

Na judo możesz zapisać już kilkulatka. Dziecko nie musi wykazywać jakiś szczególnych zdolności w kierunku judo, po prostu wystarczy zaprowadzić dziecko na pierwsze zajęcia i przekonać się, czy podoba mu się taka forma aktywności. Jak zapewniały mnie dzieci ze szkółki Legii – po pierwszych zajęciach ma się ochotę na następne, a potem na jeszcze kolejne i kolejne... 
Jeśli myślisz o profesjonalnym szkoleniu judo dla swojego dziecka, musisz pamiętać, że jest ono długotrwałe, (rozpoczyna się od ćwiczeń ogólnorozwojowych) i dopiero w jego trakcie okazuje się, czy dziecko ma predyspozycje w kierunku tego sportu. 

Co dają treningi judo?

To doskonała dyscyplina sportu dla dzieci ruchliwych, pełnych energii, bo mata daje im możliwość wyszaleć się i zmęczyć. Treningi wzmacniają wiele mięśni (przede wszystkim nóg, brzucha, klatki piersiowej i grzbietu), wpływają pozytywnie na ogólny rozwój, uczą utrzymania równowagi, koordynacji, poprawiają skoczność. A przede wszystkim, jak przekonywały mnie dzieci po treningu, są kapitalną zabawą. 

Czytaj też: 6 rodzajów zajęć sportowych – wybierz najlepsze dla swojego dziecka
Doładuj
Przeładuj