Teatr Małego Widza, Warszawa

"Julka i kulka" - premiera w Teatrze Małego Widza

7.01.2012r., godz.10:00 oraz 12:00 Pierwszy w Polsce taneczny spektakl dla dzieci od 1. roku życia!
Teatr Małego Widza, Warszawa
Premierowe pokazy tanecznego spektaklu dedykowanego wyjątkowym, bo tym najmłodszym widzom.

"Julka i kulka"
to piękny, poetycki spektakl o emocjach, które towarzyszą dziecku w poznawaniu świata. Tyle barw i odcieni mają małe dziecięce radości i smutki… A świat - jest taaaaki wielki! I po brzegi wypełniony cudami. Dlatego tak fascynuje, ciekawi, inspiruje, mimo, że często bywa niezrozumiały i trudny. Kiedy się patrzy na świat oczami dziecka nic nie jest takie oczywiste. Nic nie jest skończone i dokonane, bo dzieci to mali odkrywcy i eksperymentatorzy.
Mamo! Tato! Spójrzcie ile rzeczy potrafi moja piłka – turla się , toczy i odbija, można ją podrzucać i łapać, można ją przytulić i pogłaskać. Można się na nią gniewać i złościć, cieszyć się, kiedy jest i smucić, kiedy jej nie ma.

Na scenie fantastyczna Justyna Banasiak, tancerka i gimnastyczka artystyczna, która reprezentowała Polskę na Olimpiadzie w Atenach. Muzykę skomponowała i wykonuje na żywo Izabela Lamik, niezwykle utalentowana wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Twórcą choreografii jest Julita Wojewódzka, tancerka i uwielbiany przez dzieci pedagog warszawskiej szkoły baletowej.

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda
Choreografia i reżyseria: Julita Wojewódzka
Występują: Justyna Banasiak oraz Izabela Lamik
Opracowanie muzyczne: Izabela Lamik
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Reżyseria światła: Sebastian Kozioł

Czas trwania: 30 min + 15 wspólnej zabawy
Wiek: 1-5 lat

Fundacja Teatru Małego Widza działa od czerwca 2011. Przez pół roku Teatr Małego Widza zagrał ponad 70 spektakli, które obejrzało około 3000 widzów. Jest to pierwszy w Polsce repertuarowy teatr dla najmłodszych (Early Years Theatre), jednak dzieci powyżej 5 roku życia również znajdą tu spektakle dla siebie. Teatr działa w sercu Starego Miasta w Warszawie, w odnowionych piwnicach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK), ul. Jezuicka 4.

więcej »
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy