JuraPark w Krasiejowie
fot. JuraPark w Krasiejowie

Jurapark Krasiejów

JuraPark, to nie tylko obiekt o walorach edukacyjnych, lecz także miejsce rozrywki i zabawy dla wszystkich - po prostu rodzinne miejsce dobrej przygody.
JuraPark w Krasiejowie
fot. JuraPark w Krasiejowie
W pokładach sprzed 230 mln lat odkryto skamieniałości organizmów żyjących zarówno w środowisku wodnym jak i lądowym. Stan zachowania okazów, ich liczba i różnorodność pozwoliły na rozpoczęcie prac badawczych, które trwają do dziś.

JuraPark Krasiejów zajmuje obszar ok. 40 ha i jest to największy obecnie tego typu park tematyczny w Europie. W parku mieszka ponad 250 modeli dinozaurów. Na szczegolna uwagę zasługuje rekonstrukcja amficeliasa, który osiąga 60 m długości lub grupa brachiozaurów, które noszą swoje głowy na wysokości 20 m nad ziemią. Modele, które można podziwiać w naszych JuraParkach wykonywane są przez współpracujących z nami paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. JuraPark Krasiejów znajduje się na trasie Transeuropejskiego Dinoparku- ogólnoeuropejskiego projektu edukacyjnego obejmującego swym zasięgiem sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów.

Wśród atrakcji „rozrywkowych” na uwagę zasługują z pewnością: Kino emocji- Cinema 5D, Plac zabaw, Park Rozrywki, Kąpielisko strzeżone z plażą.

Zanim wejdziesz na ścieżkę z dinozaurami zabierzemy Cię w wyjątkową podróż Tunelem Czasu.
TUNEL CZASU stanowi wyjątkową atrakcję. Podróżując nim można na własne oczy zobaczyć najważniejsze wydarzenia z dziejów Wszechświata. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300 metrowy tunel „podróżnicy w czasie” mogą podziwiać sceny przedstawiające kształtowanie się wszechświata, powstanie życia na Ziemi, rozwój i wymieranie wielu gatunków zwierząt żyjących zarówno w morzu jak i na lądzie. Wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne, kataklizmy- cały ten „teatr świata” wyczarowany został przy użyciu najnowszej technologii multimedialnej.

PAWILON MUZEALNY – to jedyny taki obiekt na świecie, które wznosi się nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Przez przeszklona podłogę można oglądać odkryty materiał kostny triasowych gadów i płazów.

KINO EMOCJI - CINEMA 5D
to nowoczesny obiekt typu 5D- prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwalają przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

PARK ROZRYWKI
stworzony został z myślą o zapewnieniu porcji przygody dla całej rodziny. Ogromny plac zabaw pełen jest automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni, euro-bungy. Maluchy mogą wczuć się w rolę kierowcy rajdowego prowadząc gokarta na specjalnie przygotowanym torze, zaś miłośnikom sztormów proponujemy podróż na pokładzie Statku Pirackiego. Rodziny czeka nie lada przygoda w czasie przejażdżki family coasterem. Doskonałą zabawa jest także pływanie po jeziorku urządzeniami wodnymi- „pływaczkami.

KĄPIELISKO Z PLAŻĄ
Dla rozgrzanych wiedzą i emocjami turystów atrakcyjna, z całą pewnością, wyda się perspektywa ochłodzenia się w wodzie. 230 milionów lat temu w pobliżu Krasiejowa znajdowało się późnotriasowe jeziorzysko..., które „odtworzyliśmy” specjalnie dla miłośników kąpieli, nad bezpieczeństwem których będą czuwali ratownicy.
Położona w jego pobliżu plaża stwarza możliwość kąpieli słonecznej dla tych, którym nigdy za wiele ciepła. W pobliżu znajduje się mała gastronomia serwująca pyszne lody, zimne napoje i pachnąca kawę.


Adres:
JuraPark Krasiejów
46-040 Krasiejów k/Opola
ul. 1 Maja 10
e-mail: rezerwacja.krasiejow@jurapark.pl
tel. (77) 465 14 67 lub 519 346 149
Więcej »
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy