GRY
 
 

JuraPark Solec

JuraPark to nie tylko obiekt o walorach edukacyjnych, lecz także miejsce rozrywki i zabawy dla wszystkich - po prostu rodzinne miejsce dobrej przygody.

wydarzenia
fot. JuraPark Solec
JuraPark jest obiektem zajmującym powierzchnię ponad 12 ha. Ozdobą JuraParku są:
Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha z imponującą kolekcją skamieniałości, a także ok. 150 modeli prehistorycznych zwierząt (głównie dinozaurów). Nowością są nowoczesne i doskonale wyposażone sale multimedialne przeznaczone na zajęcia dydaktyczne.

Ścieżka z dinozaurami stanowi jedną z głównych atrakcji parku. Zwiedzający mają możliwość odbycia wędrówki przez erę mezozoiczną, czyli erę dinozaurów. Spacer pośród doskonale zrekonstruowanych figur, pozwala uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata. W naszym parku nie mogło zabraknąć modelu i rekonstrukcji tropów najstarszego znanego dziś tetrapoda (czworonoga), którego ślady pochodzące z okresu dewońskiego, sprzed ok.395 milionów lat, znaleziono w Górach Świętokrzyskich.

Wśród atrakcji „rozrywkowych” na uwagę zasługują z pewnością: mechatroniczne dinozaury, Kino Emocji - Cinema 5D, plac zabaw, Park Rozrywki. Na smakoszy czeka wyjątkowa Restauracja Jaskiniowa.

MUZEUM ZIEMI IM. KAROLA SABATHA
posiada jedną z największych kolekcji skamieniałości w Polsce. Tysiące atrakcyjnie zaprezentowanych okazów stwarza zwiedzającym możliwość „obejrzenia” najciekawszych
500 mln lat ewolucji życia na Ziemi.  Większość eksponatów została zebrana lub zakupiona
podczas licznych wypraw JuraPark Explorer Teamu.
Zwiedzający muzeum w oparciu o skamieniałości i wiarygodne rekonstrukcje rehistorycznych zwierząt (wrażenie robi np. wzbudzający respekt model mamuta) poznają kolejne okresy dziejów życia na Ziemi. Wyprawa rozpoczyna się od skamieniałych trylobitów z okresu
kambryjskiego, a kończy na neolitycznych dziełach sztuki. Z pokładu batyskafu można podziwiać wymodelowane środowisko morskie sprzed wielu milionów lat.

OGRÓD ZIMOWY
znajdujący się w oszklonej części pawilonu (budynku) muzealnego stanowi miejsce, w którym uczniowie mają możliwość napotkania wielu gatunków egzotycznych i reliktowych roślin w tym takich, które zasiedlały środowisko lądowe w czasach „panowania” dinozaurów. Wśród paproci, które szczególny rozkwit przeżywały w okresie karbońskim (prawie 350 mln lat temu) kryje się dwumetrowy wij, zaś w pobliżu unoszą się gigantyczne praważki. Szczególną ozdobę Ogrodu stanowi wollemia szlachetna, której przodkowie pojawili się na naszej planecie ok.150 mln lat temu. Ta pochodząca z rodziny araukariowatych „żywa skamieniałość” spotykana jest dziś „w naturze” tylko w jednym miejscu na świecie- nieopodal Sydney w Australii

KINO EMOCJI CINEMA 5D
To nowoczesny obiekt typu 5D – prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwalają przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. Odwiedź stronę www.juraparksolec.pl i zobacz zapowiedzi filmów.

RUCHOME DINOZAURY
czekają w Solcu na spotkanie z prawdziwymi śmiałkami. Stanąć oko w oko ze „strasznym jaszczurem”, który patrząc w naszym kierunku wykazuje gotowość do ataku i otwiera szeroko paszczę z ogromnymi zębami, to nie lada wyczyn. Ta nowa atrakcja z pewnością pozwoli uczestnikom zabawy wcielić się w postacie z filmu „Park jurajski” Stevena Spielberga.

PLAC ZABAW 
Przygotowany został specjalnie z myślą o najmłodszych. Bogato wyposażony w nowoczesne i zarazem bezpieczne urządzenia (np. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, przeplotnie) oraz ogrodzony teren stanowi idealne miejsce , aby dać upust dziecięcej energii. Mali „łowcy dinozaurów” maja możliwość odkopania ukrytego w piasku szkieletu masywnego triceratopsa oraz sfotografowania się w paszczy tyranozaura lub przy dużym gadzim jaju. Specjalnie przygotowane „pieczary” dają „schronienie” dzieciom lub ich dorosłym opiekunom. Nad całością „króluje” 14- metrowa zjeżdżalnia.

PARK ROZRYWKI
Stworzony został z myślą o zapewnieniu porcji przygody dla całej rodziny. Ogromny plac zabaw pełen jest automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni, euro-bungy. Maluchy mogą wczuć się w rolę kierowcy rajdowego prowadząc gokarta na specjalnie przygotowanym torze, zaś miłośnikom sztormów proponujemy podróż na pokładzie Statku Pirackiego. Rodziny czeka nie lada przygoda w czasie przejażdżki family coasterem. Doskonałą zabawą jest także pływanie po jeziorku urządzeniami wodnymi - „pływaczkami”.

RESTAURACJA JASKINIOWA
To magiczne miejsce, nad którym unosi się czar czasów malowideł naskalnych. Wyśmienite potrawy, ekscentryczność i elegancja to atuty naszej restauracji. Stylowe wnętrze oddaje nastrój tajemniczego świata, zaś dania zainspirowane kuchnią śródziemnomorską oraz tradycyjną kuchnią polską przeniosą Was w świat wykwintnych smaków i zapachów. Sala, w której znajduje się ponad 160 miejsc, może zostać zaaranżowana zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Restauracja Jaskiniowa, to idealne miejsce do organizowania rodzinnych uroczystości, spotkań biznesowych, konferencji, imprez okolicznościowych.

Adres:
JuraPark Solec
ul. Sportowa 1
86-050 Solec Kujawski
e-mail: rezerwacja.solec@jurapark.pl
tel. 52 387 32 35
Więcej »
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.
Doładuj
Przeładuj