festiwal terefere
fot. materiały prasowe

Nadchodzi czwarta edycja Festiwalu Tere-Fere!

Już wkrótce po raz kolejny spotkamy się z literaturą na Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere. Tegoroczna edycja odbędzie się w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w dniach 23-24 kwietnia. Na małych czytelników będą czekać autorzy ich ulubionych książek oraz mnóstwo atrakcji.
festiwal terefere
fot. materiały prasowe
Festiwal Tere-Fere tradycyjnie będzie świetną okazją do spotkania z ulubionymi autorami. Pisarze i ilustratorzy poprowadzą warsztaty i spotkania, podczas których mali czytelnicy wczują się w role artystów. Do zabawy ze sztuką zaprosi dzieci Daniel de Latour, pod okiem Poli Fedyszyn powstaną literkowe breloki. Animator warszawskiej sceny improwizowanej – Patryk Zakrocki – zabierze widownię do minikina na seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo. Z dziećmi spotkają się także m.in. Sylwia Chutnik, Dorota Kassjanowicz oraz Ewa Świerżewska. Podczas Festiwalu odbędzie się również oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” organizowanego przez Empik od 2008 roku. Nagrodę wręczy ambasadorka konkursu Magdalena Różczka.

Święto literatury dla dzieci

Tere-Fere to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim święto literatury. Pierwszy dzień tegorocznej edycji Festiwalu to jednocześnie Światowy Dzień Książki. Wystawcy zaprezentują szeroką ofertę klasyki i nowości. Swoją obecność na Festiwalu już teraz zapowiedzieli specjalizujący się w literaturze dziecięcej wydawcy: Dwie Siostry, Ezop, Łajka, Wytwórnia, Zakamarki, Muchomor, Poławiacze Pereł, Albus, Widnokrąg... W tym roku po raz pierwszy na Tere-Fere będzie można znaleźć najlepsze komiksy. Wystarczy odwiedzić stoisko Kultury Gniewu, by zapoznać się z publikacjami serii „Krótkie Gadki” skierowanej do najmłodszego odbiorcy. Specjalnie dla gości Festiwalu Antykwariat Grochowski przygotuje zestawienie najpiękniejszych wydań literatury dziecięcej z lat 50. i 60., dzięki czemu także dorośli będą mieli okazję przypomnieć sobie swoje pierwsze fascynacje literackie. Wśród wystawców pojawią się również marki oferujące zabawki i design dla dzieci, wyróżniające się zawsze najwyższą jakością i kreatywnością pomysłów.
 

Pomysłodawcą wydarzenia jest wydawnictwo MUZA SA, a jego celem – wsparcie rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych, promocja wartościowej literatury dziecięcej oraz podkreślenie, że kontakt z książką to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa. Współorganizatorem Festiwalu jest Empik. W poprzednich edycjach wzięło udział ponad 60 wystawców, których stoiska odwiedziło 12 000 gości.

Program tegorocznej edycji będzie dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku.

 
Festiwal Tere-fere
23 i 24 kwietnia – sobota (10:00 – 18:00) i niedziela (10:00-17:00)
 
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
3 piętro, ul. Chmielna 21
 
Wstęp wolny. Wszystkie wydarzenia w programie – bezpłatne.
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy