GRY
 
 

Już za chwilę adwent

Czasem marzę o tym, by Boże Narodzenie trwało przez cały rok. Tak tęsknię za tą szczególną atmosferą, stanem ducha, ciepłem... Ech, dobrze, że przed nami adwent, to czekanie też jest miłe.

mama, dziecko, dziewczynka, święta, Boże Narodzenie
Przychodzi taki dzień, gdy czuję, że to najwyższa pora, by zacząć przygotowania do bożonarodzeniowych świąt. Od kilku lat organizuję je sama, więc już wiem, ile czasu potrzebuję, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Przekonałam się też, że bez planu – takiej rozpiski co, kiedy i jak – sobie nie poradzę. To dzięki niemu w tych gorących przedświątecznych tygodniach znajduję czas także na radość z tego właśnie oczekiwania. Na wzruszenia, wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem i dobrym słowem, rodzinne opowieści. A wtedy nie zastanawiam się, czy półroczny bobas będzie coś pamiętać z tych chwil, bo wiem, że ten nastrój na pewno mu się udzieli. Będzie czuł, że jego rodzice są szczęśliwi. Chcesz wiedzieć, jaki to jest plan? Oto nasz przedłużony kalendarz adwentowy. Święta zaczynamy już teraz!
 
Podejmij decyzję
To dobry moment, by postanowić, gdzie spędzicie Wigilię. U teściów? U twoich rodziców? A może u was? Ważne, by zainteresowani poznali wasze plany jak najwcześniej. Dlatego zadzwoń do nich i ustal szczegóły – kto z kim, u kogo itp.  Poinformuj ich również wtedy, gdy święta chcielibyście spędzić sami, daleko od domu.

23 listopada wtorek - Zrób listę prezentów
Nieee, nie jest na to za wcześnie! Wiem, że gdy zrobię ją już teraz, nie kupię nic na łapu-capu. Zresztą... gdy zastanawiam się nad tym, co podarować dziadkowi, mamie, przyjaciółce, moje myśli krążą wokół nich, przypominam sobie, ile dobrego dzięki nim mnie spotkało. A wtedy ciepło mi się robi na sercu :)

24 listopada środa - Zamów prezenty
To nie żart :) Niektóre prezenty kupisz przez internet. Jeśli masz taką możliwość, namawiam cię do tego. To świetne rozwiązanie dla młodych mam – internetowe półki możesz przejrzeć nawet w nocy. Pamiętaj tylko, że przed świętami poczta ma pełne ręce roboty, paczka może nie dojść na czas (wiem coś o tym!).

25 listopada czwartek - Pamiętaj o kartkach
W grudniu nie będziesz miała na to głowy. Kartki możecie przygotować sami (narysować, wykleić), wysłać wasze zdjęcie (ubierzcie się świątecznie) albo kupić takie z misją (zajrzyj na www.unicef.pl) albo jak te u góry, w stylu origami (www.muji.com.pl).

26 listopada piątek - Napiszcie list do św. Mikołaja
To najlepszy sposób, by dowiedzieć się, co maluchowi sprawiłoby największą radość. Niech podyktuje albo narysuje, co by chciał dostać. List możecie położyć na parapecie (nie zapomnij wyjąć go wieczorem, gdy smyk pójdzie spać) albo wysłać pod adres: Joulumaa, Santa Claus Post Office, Arctic Circle, 96-930 Rovaniemi, Finland.
Redakcja poleca: Jak zrobić bombki ze wstążką ze styropianu [WIDEO]
Zobacz, jak zrobić efektowną styropianową bombkę ze wstążkami. Zobacz nasz instruktaż, czyli ozdabianie świątecznej bombki styropianowej krok po kroku.
Doładuj
Przeładuj