Kącik przedszkolaka

Każdy przedszkolak potrzebuje mieć w domu swój kącik, w którym będzie doskonalić umiejętności nabyte w przedszkolu. Zobacz co mu się przyda.
Rzeczy,które każdemu przedszkolakowi przydadzą się w domu to przede wszystkim:

1. Stolik i krzesełko
Dzięki takim mebelkom dziecku będzie wygodniej rysować oraz lepić plastelinowe ślimaczki lub ludziki.

2. Klocki
Rozwijają wyobraźnię. Do budowania zamków, garaży czy mostów warto używać także tekturowych opakowań po kremach, butach, książek w sztywnych oprawach, plastikowych kubków, itd.

3. Półeczka na eksponaty
Aniołek z masy solnej, karafka z butelki oklejonej plasteliną, korale z makaronu zasługują na odpowiednią ekspozycję!

4. Piłki
Różnej wielkości. Dzięki nim malec uczy się rzucać i łapać, ćwiczy refleks i koordynację oko-ręka, a w dodatku świetnie się bawi.

5. Teczka na rysunki
Prace malca są bezcenne, więc gdy przestaną zdobić drzwi lodówki, nie mogą lądować w śmietniku. Autor może być urażony.

6. Puzzle
Uczą logicznego myślenia, ćwiczą orientację przestrzenną. Dla trzylatka kup duże, kilkuelementowe. Starszemu dziecku spraw zestawy 15–30 elementów. Możesz też zrobić je sama, naklejając na karton kolorowy obrazek i tnąc go na kilka części.

7. Papier
Przydadzą się bloki rysunkowe (mały, duży) i techniczne (biały
i kolorowy) oraz papier kolorowy i bibuła. Rysować i malować można też na papierze pakowym, kartonach, gazetach, papierowych talerzach itd. Czasem nauczycielki proszą o przynoszenie z biur papieru zadrukowanego z jednej strony. Przydadzą się też książeczki do kolorowania.

8. Plastelina
Można upiększyć ją brokatem albo wtykać w nią piórka, koraliki, patyczki, cekiny itd. lub wycinać z niej różne kształty foremkami do ciastek. Przyda się także ciastolina, modelina, glina oraz inne masy plastyczne. Świetna (tania!) jest masa solna, którą robi się z mąki i soli (1:1) oraz wody. Można dodać do niej barwniki spożywcze.

9. Kredki
Różne: ołówkowe, świecowe, pastele... Malcowi, który ma kłopoty z prawidłowym trzymaniem kredki lub ołówka kup kredki trójkątne (każdy paluszek układa się na innej ściance).

10. Farby
Przede wszystkim akwarele i plakatówki. Dzieci uwielbiają też farby do malowania palcami oraz farbki do twarzy i ciała.

11. Klej
Przeznaczony dla dzieci (nietoksyczny). Najwygodniejszy jest w sztyfcie, a najbardziej uniwersalny „Magic” – sklei się nim niemal wszystko.

12. Nożyczki
Koniecznie powinny mieć zaokrąglone końce. Dla młodszych przedszkolaków odpowiednie są plastikowe.

13. Kolorowa kreda
Najbardziej sprawdzi się gruba, bo łatwiej trzyma się ją w rączce. Nie kruszy się też tak szybko jak cienka.


Poza tym przyda się:

1. Plecaczek

Ulubiony gadżet początkujących przedszkolaków. Pewnie dlatego, że dodaje powagi i kojarzy się z tornistrem. Powinien być malutki i lekki – trzyletnie dzieci absolutnie nie mogą nosić ciężkich rzeczy!

2. „Rozśmieszacz”

Każdy przedszkolak przeżywa czasem trudne chwile, dlatego gdy się po niego przychodzi, warto mieć przy sobie coś, co pomaga przywrócić dobry humor – na przykład aparacik do puszczania bajek, balonik itd. To lepsze niż czekoladka czy baton, bo nie wyrabia nawyku sięgania po słodycze przy byle chandrze.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy