fot. sportowarodzina.pl

Rusza akcja społeczna „Bez kasku nie jadę!”

Portal SportowaRodzina.pl rozpoczyna akcję społeczną promującą bezpieczne uprawianie sportu przez dzieci. Patronem akcji został magazyn „Przedszkolak”.
fot. sportowarodzina.pl

Główne cele akcji:

  • Ograniczenie liczby urazów głowy powstających podczas uprawiania niektórych
  • dyscyplin sportu.
  • Promocja mody na uprawianie niektórych dyscyplin sportu w kaskach, poprzez
  • pokazanie, że najlepsi też jeżdżą w kaskach.
  • Wpojenie dzieciom i dorosłym zasad prawidłowego zapinania kasków.

Inauguracja akcji nastąpi w dniach 6-7 kwietnia 2013 roku podczas Święta Rowerów w Warszawie (CENTRUM EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, w godzinach 10.00-17.00).
W specjalnie wyznaczonej przestrzeni dzieci będą mogły pojeździć na rowerkach biegowych, a AktywnySmyk.pl pokaże rodzicom, jak prawidłowo dopasować i zapiąć kask. Z serwisem Bazgroszyt.pl, odpowiadającym za stronę wizualną akcji (logo, spoty), po raz pierwszy wyemitujemy rysunkowy filmik promujący ideę jazdy w kaskach. Dla dzieci przygotujemy też specjalne kolorowanki tematyczne, a wraz z kanałem POLSAT JimJam zaprosimy najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym, w którym czekać będą atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń w ramach akcji, a także sylwetki ambasadorów, którzy swoim autorytetem wspierają przedsięwzięcie znajdziesz na stronie Bezkaskuniejade.pl.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy