fot. sportowarodzina.pl

Rusza akcja społeczna „Bez kasku nie jadę!”

Portal SportowaRodzina.pl rozpoczyna akcję społeczną promującą bezpieczne uprawianie sportu przez dzieci. Patronem akcji został magazyn „Przedszkolak”.
fot. sportowarodzina.pl

Główne cele akcji:

  • Ograniczenie liczby urazów głowy powstających podczas uprawiania niektórych
  • dyscyplin sportu.
  • Promocja mody na uprawianie niektórych dyscyplin sportu w kaskach, poprzez
  • pokazanie, że najlepsi też jeżdżą w kaskach.
  • Wpojenie dzieciom i dorosłym zasad prawidłowego zapinania kasków.

Inauguracja akcji nastąpi w dniach 6-7 kwietnia 2013 roku podczas Święta Rowerów w Warszawie (CENTRUM EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, w godzinach 10.00-17.00).
W specjalnie wyznaczonej przestrzeni dzieci będą mogły pojeździć na rowerkach biegowych, a AktywnySmyk.pl pokaże rodzicom, jak prawidłowo dopasować i zapiąć kask. Z serwisem Bazgroszyt.pl, odpowiadającym za stronę wizualną akcji (logo, spoty), po raz pierwszy wyemitujemy rysunkowy filmik promujący ideę jazdy w kaskach. Dla dzieci przygotujemy też specjalne kolorowanki tematyczne, a wraz z kanałem POLSAT JimJam zaprosimy najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym, w którym czekać będą atrakcyjne nagrody.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń w ramach akcji, a także sylwetki ambasadorów, którzy swoim autorytetem wspierają przedsięwzięcie znajdziesz na stronie Bezkaskuniejade.pl.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy