Kaja Godek walczy o dzieci z gwałtu
fot. Adobe Stock

Kaja Godek walczy o życie dzieci z gwałtu. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Kaja Godek zapowiedziała złożenie wniosku o zupełny zakaz aborcji, także tej ze względu na gwałt. Działania aktywistki pro-life skomentowała była kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.
Aleksandra Zaborowska
Kaja Godek walczy o dzieci z gwałtu
fot. Adobe Stock
„Co ja mogę powiedzieć? Mam nadzieję, że pani Kaja Godek tego nie przeprowadzi” – skomentowała Kidawa-Błońska. „Tworząc prawo, powinno się myśleć, by ono pomagało ludziom, dawało szanse normalnego życia, podejmowania decyzji. Prawo nie może być restrykcyjne wobec ludzi, nie może im odbierać prawa wyboru. Takie prawo jest prawem złym, nieludzkim. I to teraz dzieje się w Polsce”.

Te słowa Kidawa-Błońska wypowiedziała w programie „Tłit” na antenie telewizji WP.

Kaja Godek za życiem poczętym w wyniku gwałtu

„Ufam, że ten przepis też zostanie zniesiony, dlatego że jesteśmy za pełną ochroną życia. Dziecko, które poczęło się z gwałtu, również jest ofiarą gwałtu. Ono ma prawo począć się” - powiedziała Kaja Godek wkrótce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zapowiadając swoje dalsze działania na rzecz obrony życia.

Godek dodała, że są kraje i kultury, gdzie po gwałcie… kobieta jest zabijana.

„U nas zabija się drugą ofiarę gwałtu, jaką jest dziecko. Nie różnimy się od tych kultur, które są barbarzyńskie” – skomentowała i dodała: „Dziecko, niezależnie od tego, w jakich warunkach zostało poczęte, nie odpowiada za swojego ojca, który był gwałcicielem”.

Źródło: Wirtualna Polska

Zobacz też:
Redakcja poleca: Gdy dziecko w brzuchu się nie rusza - film
Jesteś w ciąży i martwisz się, że za rzadko czujesz ruchy dziecka? Zobacz, w jakich sytuacjach dziecko chętniej się rusza.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy