kalendarz na dzień babci i dziadka
fot. Adobe Stock

Kalendarz na Dzień Babci i Dziadka – 5 fajnych propozycji

Personalizowany kalendarz na Dzień Babci i Dziadka kupisz już od niecałych 20 zł. Do wyboru są kalendarze w różnych rozmiarach, ścienne i książkowe.
Ewa Janczak-Cwil
kalendarz na dzień babci i dziadka
fot. Adobe Stock
Kalendarz na Dzień Babci i Dziadka to fajny prezent, zwłaszcza jeśli można mu nadać indywidualny charakter. Do wyboru są kalendarze ścienne i książkowe, więc można wybrać taki, który najbardziej przyda się babci czy dziadkowi albo wybrać taki dla nich obojga.

Kalendarz na Dzień Babci i Dziadka:

Kalendarz na Dzień Babci i Dziadka – jaki kupić

Ten rodzaj prezentu jest bardzo popularny, gdyż z jednej strony jest praktyczny, a z drugiej może być miłym dla serca dziadków gadżetem. Będzie przypominał im o tym, że mają wokół siebie kochających ich wnuków. Na rynku są różne kalendarze na Dzień Babci i Dziadka. Zanim kupisz jeden z nich, pomyśl, który okaże się dla nich najbardziej przydatny.

Kalendarz wiszący

Najpraktyczniejsze są te, na których na każdy miesiąc jest oddzielna kartka i zaznaczone są w nim imieniny i święta. Zwykle jest na nich dość miejsca, aby dziadkowie oznaczyli sobie ważne dla nich dni. Jeśli dodatkowo na stronie, poza aktualnym miesiącem, jest widok sąsiednich miesięcy, jest to bardzo wygodne.

Personalizacja w przypadku takich kalendarzy polega najczęściej na wyborze nadruku (tekst i ozdoby) albo wyborze wzoru kalendarza oraz przesłaniu zdjęć, jakie mają być jego ozdobą. Oczywiście największą radość przyniesie dziadkom kalendarz ze zdjęciami wnuków – warto poświęcić trochę czasu i wybrać naprawdę ładne zdjęcia dobrej jakości. W końcu będą zdobić mieszkanie babci czy dziadka przez cały rok, a nie tylko w Dniu Babci i Dziadka.

Jeśli nie masz 12 naprawdę ładnych zdjęć do kalendarza z 12 kartkami, lepiej wybrać kalendarz z widokiem wszystkich miesięcy, np. plakatowy, i wybrać jedno, ale za to naprawdę fajne zdjęcie.

Zobacz też: Upominki na Dzień Babci i Dziadka – fajne pomysły!

Kalendarz książkowy

Spodoba się tym dziadkom, którzy lubią wszystko notować – sprawy do załatwienia, wizyty lekarskie, kontakty do znajomych itp. Ważne, aby taki prezent był solidnie wykonany, gdyż będzie w użyciu niemal każdego dnia.
Redakcja poleca: Jak zrobić wazon z puszki i sznurka
Czasem najprostsze rzeczy są najbardziej efektowne. Dlatego zamiast wyrzucać starą puszkę po kukurydzy czy ananasie przerób ją na gustowny wazon lun osłonkę na doniczkę Obejrzyj film i przekonaj się, że jest to dziecinnie proste.

1. Kalendarz plakatowy, 19,90 zł

Bardzo duży (42 x 59 cm) kalendarz w formie plakatu, na którym może znaleźć się jeden z bardzo wielu gotowych nadruków lub przesłane zdjęcia. Papier jest satynowy i o grubości typowej dla plakatów – 220 g. Nadruk zostaje wykonany w bogatej gamie kolorystycznej i wysokiej jakości, nie blaknie z upływem czasu.
kalendarz na dzień babci i dziadka plakatowy

2. Duży wiszący, 29,99 zł

Bardzo praktyczny, bo zawiera 12 stron – po jednej na każdy miesiąc. Dni aktualnego miesiąca (z imieninami) są duże, a obok nich znajdują się jeszcze dni dwóch miesięcy – poprzedniego i kolejnego. Powyżej kartek jest ozdobny napis – 12 wzorów do wyboru. Wymiary: 39 x 29,5 cm.
kalendarz na dzień babci i dziadka wiszący duży

3. Kalendarz książkowy, 29,99 zł

Okładka wykonana z ekoskóry z przetłoczoną liczbą 2020. Wewnątrz układ dzienny – każdy dzień na osobnej stronie, jedynie piątek i sobota są połączone. W kalendarzu oznaczono: święta, imieniny, fazy księżyca, wschody i zachody słońca. Kalendarz bardzo solidny, gdyż jest klejony i szyty. Rozmiar kalendarza: A5. Na okładce można wydrukować jeden z 10 dostępnych wzorów.
kalendarz na dzień babci i dziadka

4. Kalendarz na Dzień Babci i Dziadka z tablicą, 37 zł

Kalendarz z jednym zdjęciem (należy je wysłać przy zamówieniu) oraz tekstem – wybiera się jeden z dziewięciu. Wszystkie miesiące są widoczne wokół zdjęcia. Pod kalendarzem tablica (w komplecie kreda) do zapisywania listy zakupów, ważnych wydarzeń itp. Wymiary tablicy: 21,5 x 17 cm, grubość 8 mm.
 
kalendarz na dzień babci i dziadka

5. Kalendarz tradycyjny, 41 zł

Sporych rozmiarów (A3 (42 x 29 cm)) kalendarz z oddzielną stroną na każdy miesiąc. Na każdej stronie można umieścić wybrane i przesłane przez siebie zdjęcie, które zostaje wydrukowane na wybranym przez ciebie tle – do wyboru 20 wzorów tła. Kartki spięte metalową sprężyną. W cenie znajduje się dostawa kurierska.
 
kalendarz na dzień babci i dziadka

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy