Kalendarz rozwoju dziecka

Po porodzie przygotuj się na mnóstwo niespodzianek, bo rozwój dziecka będzie cię zaskakiwał na każdym kroku! Ani się obejrzysz, a noworodek zmieni się w niemowlę, niemowlę w dwulatka, a dwulatek w trzylatka. Jak przebiega prawidłowy rozwój dziecka? Co może niepokoić w zachowaniu niemowlęcia, a co w przypadku rocznego dziecka? Poznaj rady najlepszych pediatrów i ekspertów od wychowania dostosowane specjalnie do wieku twojego dziecka.

Kalendarz rozwoju dziecka

Pierwsze 12 miesięcy to okres wielkich zmian. Na początku niemowlę leży, a pod koniec siedzi, raczkuje i próbuje chodzić. Sprawdź, jak zmieniają się zasady pielęgnacji, dieta dziecka i potrzeba snu.

  • 1 rok

Kalendarz rozwoju dziecka

Dziecko uczy się chodzić, biegać i trudno ci za nim nadążyć. Zobacz, jak bawić się z maluchem w drugim roku życia, w jaki sposób rozwija się jego mowa i czy już pora na naukę samodzielności.

  • 2 rok

Kalendarz rozwoju dziecka

Z dzieckiem w trzecim roku życia świetnie można się porozumiewać i bawić. Dowiedz się, co czytać maluchowi, kiedy uczyć korzystania z nocnika, jak dbać o sprawność rączek i uczyć skupiania uwagi.

  • 3 rok

Popularne tematy