plan-zabkowania-niemowlecia
fot. kolaż Babyonline.pl

Kalendarz ząbkowania niemowlęcia - wydrukuj i powieś!

Mamo, to ci się przyda! Sprawdź, kiedy zaczyna się ząbkowanie u niemowlęcia, wydrukuj schemat ząbkowania i wpisuj daty pojawiania się kolejnych zębów mlecznych.
Magdalena Drab
plan-zabkowania-niemowlecia
fot. kolaż Babyonline.pl

Kalendarz ząbkowania to bardzo przydatny gadżet każdej młodej mamy. Dzięki niemu będziesz mogła zaznaczać i opisywać, kiedy u twojego dziecka pojawiły się pierwsze i kolejne ząbki mleczne. Jak działa taki kalendarz? Jest to plansza ze szczęką dolną i górną, na której to ty sama będziesz wpisywać, które zęby ma już twoje dziecko. Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się nieco inaczej i normy na temat prawidłowego wyrzynania się zębów u dzieci mogą nieco odbiegać od tego, w jakim czasie faktycznie będą się one pojawiały u twojej pociechy.

Plan ząbkowania - wydrukuj i powieś w widocznym miejscu

Plan ząbkowania przyda się szczególnie tym z was, u których dzieci dopiero zaczną ząbkować, ale jeśli nawet twojego dziecko ma już pierwszy ząbek lub kilka, możesz również zaznaczyć to na kalendarzu bez dokładnej daty (jeśli takiej nie pamiętasz), a kolejne nowe ząbki opisywać wraz z datami pojawiania się. Nie możesz się już doczekać pierwszego ząbka czy boisz się tego etapu w życiu dziecka? A może twój maluch ma już kilka zębów w buzi? Tak czy owak rejestrowanie kolejnych wyrzynających się zębów może być pomocne w zapamiętaniu. A jaka to będzie pamiątka dla dziecka, gdy dorośnie!

Przeczytaj też: Ząbkowanie niemowląt - wszystko, co musisz wiedzieć!

Ząbkowanie niemowlęcia - kalendarz do wydruku - poniżej:
Aby wydrukować kalendarz ząbkowania niemowlaka wystarczy, że klikniesz w poniższą grafikę. Otworzy się ona w nowym oknie. Zapisz ją na swoi  komputerze i wydrukuj. Następnie powieś w widocznym miejscu, np. w pokoju dziecięcym.
 
 

Sprawdź: 7 prawd i mitów na temat ząbkowania niemowlęcia!

Redakcja poleca: Bolesne ząbkowanie
Zobacz jak pomóc dziecku przy bolesnym ząbkowaniu.

Plan wydrukowany i co dalej?

A po wydrukowaniu planu ząbkowania koniecznie:
  • Sprawdzaj, w których miesiącach życia pojawiają się kolejne zęby mleczne u dziecka.
  • W szare pola wpisuj daty wyrzynania się kolejnych ząbków.
  • Rób notatki dotyczące ząbkowania swojego niemowlęcia.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 25 głosy

Zobacz także

Popularne tematy