kamienie milowe- karty
fot. źródło popsugar.com

Kroki milowe – co nimi będzie dla mam?

Życie rodziny co pewien czas wchodzi w nową fazę. Pewne etapy kończą się  bezpowrotnie, więc zmiany nazywamy kamieniami milowymi.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
kamienie milowe- karty
fot. źródło popsugar.com
Choć brzmi to banalnie, dzieci dorastają. Każdy kolejny etap to wielka niewiadoma, ale i powód do dumy. Na niektóre czekamy z utęsknieniem, bo zdecydowanie ułatwią nam życie, inne przyjmujemy ze smutkiem bo dowodzą, jak szybko rosną nasze maluchy.

Zobacz: Kalendarz rozwoju dziecka - miesiąc po miesiącu.

Na rynku wydawniczym pojawiły się specjalnie wydane karty, za pomocą których możemy np. poinformować naszych bliskich o osiągnięciach dziecka. I o tym, co zmieniło to w naszym życiu. Czasem są to zabawne ilustracje, a czasem na ich widok kręci nam się łza w oku.


Moje rurki po porodzie, mogę nałożyć jak rajstopy... do połowy łydek ;-)Przez cały dzień nie rozmawiałam wyłącznie o kupkach mojego dziecka.

Dzisiaj znowu nałożyłam zwykły biustonosz.


Zrobiliśmy to pierwszy raz ;-)Dzisiaj poszłam sama do toalety :-)


Ostatniej nocy wstałam tylko 5 razy do dziecka!
A co dla Ciebie będzie takim krokiem milowym? My dodalibyśmy koniec karmienia piersią, koniec z pieluszkami, pierwsze "kocham Cię", spacer bez biegania za dzieckiem, oraz wspólną wycieczkę rowerową. 

Dopisz coś do listy :-)

Przeczytaj także: Pierwsze 3 lata są najważniejsze dla rozwoju dziecka.
Redakcja poleca: Co to są kamienie milowe? - film
Choć nie każde dziecko rozwija się tak samo, to zwłaszcza w pierwszym roku życia warto kontrolować jego rozwój. Pomocne są w tym tzw. kamienie milowe. Dr Peter Willatts, psycholog z Uniwersytetu w Dundee w Szkocji, tłumaczy, na czym polega ten sposób sprawdzania, czy dziecko rozwija się prawidłowo.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy