GRY

Modelka pochwalona za słowa o wymaganiu od dzieci absurdalnych rzeczy

Fankom bardzo podobał się ten wpis. Przyznały, że same czasami właśnie ten błąd popełniają. A wy?
Kamila Szczawińska i Karolina Malinowska
fot. Instagram/kamilaszczawinska
Znana modelka, Kamila Szczawińska, prywatnie przyjaciółka Karoliny Malinowskiej (również modelki) postanowiła podzielić się ostatnio na swoim profilu na instagramie myślą o tym, jakie absurdy w wychowaniu stosują rodzice. I o dziwo, nie została za to skrytykowana, ale pochwalona! Może to dlatego, że użyła cytatu bardzo cenionego pedagoga i autora książek dla rodziców, Jespera Juula. Co napisała?

Kamila Szczawińska o absurdach w wychowaniu dzieci

Kamila Szczawińska oprócz tego, że jest modelką, jest też mamą dwójki dzieci, syna Juliana i córki Kaliny. I jak widać stara się, by jej macierzyństwo było jak najbardziej świadome. Skąd ten wniosek? Modelka zna i cytuje słowa duńskiego pedagoga Jespera Juula, autora wielu kultowych książek o wychowaniu, którego czyta i słucha większość współczesnych rodziców także w Polsce. A jaki fragment z jego twórczości został szczególnie zauważony przez modelkę?

Kamila pod jednym z ostatnich postów umieściła następujący cytat: „Oczywiście zdarza się, że niektórzy ludzie zmieniają się z dnia na dzień, ale większość potrzebuje długich lat, żeby, na przykład na drodze terapii, osiągnąć pożądane zmiany. Dlatego absurdem jest wymaganie od dziecka, by natychmiast coś zmieniło w swoim zachowaniu tylko dlatego, że rodzice sobie tego życzą.

Pojawiło się sporo komentarzy od fanów modelki. Pisali, że to bardzo mądre słowa i warte przypominania, bo faktycznie często rodzicowi łatwiej jest rzucić tylko hasło i wymagać, by polecenie zostało wykonane, najlepiej natychmiast. Sama modelka również przyznała, że zdarza jej się zachować podobnie, ale ważne jest, by mieć tego świadomość. Tylko wtedy można nad sobą pracować.

A wy co myślicie o tych słowach Jespera Juula? Zgadzacie się z nim? Czy uważacie, że dziecko zawsze ma się zachowywać tak, jak sobie tego życzycie i nieważne są powody, dla których ono nie chce się zachować w dany sposób?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dorota Czaja o pierwszych świętach z synkiem
Gwiazda zdradza, co najbardziej lubi jeść w Wigilię i co kupi dla synka Leosia.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Mamą być

Pomoc rodzicom