Jak zrobić kamyki do gry w kółko i krzyżyk

Każdy choć wraz w życiu grał w kółko i krzyżyk. Ta prosta gra dostarcza masy emocji i radości dzieciom i dorosłym. Zobacz film jak zrobić z dzieckiem oryginalne, ręcznie malowane kamyki do gry w kółko i krzyżyk.

Malowane kamyki do gry w kółko - po co je robić

Twoje dziecko z uporem maniaka przynosi kamyki ze spacerów? Mamy więc dla Ciebie świetne rozwiązanie do czego je wykorzystać. Poza tym malowane kamyków jest dużo ciekawsze niż kolorowanki czy malowanie na zwykłej kartce i może być świetnym patentem na przekonanie dziecka do zabaw plastycznych i  rysowania. Dlatego nie zwlekaj i jak najszybciej zacznij malować z dzieckiem kamyki i cieszcie się tą wspaniałą grą.
 

Malowane kamyki do gry w kółko i krzyżyk – do wykonania potrzebujesz:

  • farby akrylowe
  • pędzelek
  • kamyki
Zobacz też: Kiedy warto dać dziecku kredki i farby do ręki?

Malowane kamyki do gry w kółko i krzyżyk – instrukcja krok po kroku

  1. Pomaluj 5 kamieni na jeden kolor, a następnie 5 na inny kolor. Pamiętajcie, że aby kamyki prezentowały się ładnie muszą być dokładnie pokryte farbą. Dlatego najlepiej pomalować kamyki dwukrotnie.
  2. Gdy kamyki wyschną ozdób kamyki kolorowymi wzorkami. Wybierzcie prosty wzór (kropki, paski) wtedy dziecko nie będzie miało najmniejszych problemów z malowaniem.
Zobacz też:  Zabawy ruchowe dla dzieci

Malowane kamyki do gry w kółko i krzyżyk – rady i wskazówki

  • Plansze do gry możesz narysować na kartce lub pisaku, albo ułożyć ją z patyczków do szaszłyków. Życzymy dobrej zabawy w czasie rodzinnych potyczek w kółko i krzyżyk. 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy