Reklama

Choć wiele maluchów uwielbia moczyć się w wodzie i chlapać wokół siebie, podstawowa zasada kąpieli atopika jest prosta: czas na wodną zabawę powinien być krótki. Najlepiej, aby kąpiel trwała 3 do 5 minut i odbywała się w letniej wodzie. Zbyt długa może dodatkowo podrażnić delikatną, wrażliwą i zmienioną chorobowo skórę.

Reklama

Jak przygotować kąpiel atopika?

Niezbędne jest sięgniecie po odpowiedni produkt. Taki, który będzie łagodził wszelkie podrażnienia, a jednocześnie wykazywał działanie profilaktyczne. Sprawdzi się koncentrat do kąpieli Atopigo®.

materiały prasowe

Kąpiel z dodatkiem Atopigo® oczyszcza skórę z tych zanieczyszczeń, które powodują nasilenie objawów AZS. Jednocześnie przyczynia się do poprawy stanu skóry i jej większej odporności na działanie bakterii, wirusów i grzybów, a także na zakażenia nimi wywołane.
Składnikiem, który odpowiada za właściwości profilaktyczne i łagodzące preparatu jest podchloryn sodu. Systematyczne kąpiele z jego dodatkiem są rekomendowane jako bezpieczna metoda zapobiegania i łagodzenia objawów atopowego zapalenia skóry. Najlepiej 2-3 razy w tygodniu lub według zaleceń lekarza. Atopigo® można stosować już od 3. miesiąca życia.

Krok po kroku

Koncentrat do kąpieli Atopigo® przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego, po uprzednim rozcieńczeniu wodą. W każdym opakowaniu koncentratu znajduje się miarka, aby ułatwić przygotowanie kąpieli.
Zasada jest dość prosta: buteleczka Atopigo® powinna być rozcieńczona w 100 litrach wody. Jeżeli korzystamy z mniejszej wanienki, należy odmierzyć 5 mililitrów wyrobu na każde 5 litrów wody, a następnie dokładnie wymieszać.

materiały prasowe

Pamiętaj, aby po kąpieli opłukać ciało dziecka letnią, bieżącą wodą.
Nie można również zapomnieć o odpowiednich kosmetykach po kąpieli. Po osuszeniu ciała, gdy skóra jest jeszcze lekko wilgotna, warto zaaplikować leki (jeśli zadecydował tak lekarz) lub kosmetyki nawilżające. Idealnie sprawdzą się emolienty, czyli kosmetyki mające w składzie substancje pomagające utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry, a jednocześnie – natłuszczające ją.

materiały prasowe

Pomoc dla skóry

Oprócz prawidłowo przygotowywanej i przeprowadzanej kąpieli nie można zapominać o dwóch jeszcze, pomocnych w codziennym funkcjonowaniu z AZS, czynnikach.
Pierwszym z nich jest dieta. Nie wprowadzaj ograniczeń i nie eliminuj pokarmów na własną rękę, bo przecież twój maluszek potrzebuje urozmaiconych smaków. Jednak jeśli obserwujesz, że po niektórych pokarmach objawy skórne są bardziej intensywne, skonsultuj się z lekarzem. Być może potwierdzi, że rzeczywiście przyczyną zmian skórnych jest uczulenie i dieta eliminacyjna będzie konieczna.
Po drugie zaś, dbaj o dostęp powietrza do skóry. Jeśli bowiem ona oddycha, szybciej się regeneruje. Warto wybierać naturalne, przewiewne tkaniny, które jednocześnie nie podrażnią skóry dziecka. Niezbędne jest również stosowanie delikatnych detergentów do prania i płukania odzieży malucha.

Przed zastosowaniem wyrobu należy zapoznać się z treścią instrukcji używania.
W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Reklama

Artykuł powstał z udziałem marki Atopigo®

Reklama
Reklama
Reklama