GRY
 
 

Ten spokój i czułość! Tata kąpie noworodka – zobacz film

Powoli, spokojnie i z wielką miłością – ten tata wie dobrze, jak kąpać dziecko, aby nie płakało. Ten filmik zrobił nam dzień!

Na samą myśl o kąpieli dziecka już drżą ci ręce? Zobacz filmik i przekonaj się, że kąpiel noworodka nie zawsze musi przebiegać z dziecięcym płaczem w tle. Ten tata wie, jak kąpać: jego 9-dniowa córeczka nawet się nie skrzywi przez cały czas kąpieli!

Gdzie tkwi sekret taty?

  • Trzyma dziecko w ramionach, a nie wkłada do wanienki. Dzięki temu noworodek nie boi się utraty równowagi w wodzie – i nie płacze.
  • Wszystkie działania wykonuje bardzo powoli. Nawet noworodek umie wyczuć nerwowe ruchy rodzica (gwałtowniejsze i często odrobinę mocniejsze niż zwykle), a takie ruchy bardzo go stresują (czytaj: Jak wspierać rozwój dziecka, radzi fizjoterapeuta, Paweł Zawitkowski)
  • Stabilnie trzyma główkę bobasa. I znowu: dziecko czuje się bezpiecznie, bo nie doznaje podczas kąpieli nagłych zmian ułożenia ciała.
Czytaj także: Keep calm i ubierz dziecko, tato
Redakcja poleca: Ile powinna trwać kąpiel dziecka? Radzi Paweł Zawitkowski na warsztatach Johnson's - film
Kąpiel dziecka zajmuje rodzicom średnio 20-25 minut. Paweł Zawitkowski krytykuje taką długość kąpieli! Krócej czy dłużej? Sprawdź, ile powinna trwać kąpiel niemowlęcia.
Doładuj
Przeładuj