dziecko płacze w kąpieli
fot. Fotolia

Ten spokój i czułość! Tata kąpie noworodka – zobacz film

Powoli, spokojnie i z wielką miłością – ten tata wie dobrze, jak kąpać dziecko, aby nie płakało. Ten filmik zrobił nam dzień!
Sylwia Niemczyk
Na samą myśl o kąpieli dziecka już drżą ci ręce? Zobacz filmik i przekonaj się, że kąpiel noworodka nie zawsze musi przebiegać z dziecięcym płaczem w tle. Ten tata wie, jak kąpać: jego 9-dniowa córeczka nawet się nie skrzywi przez cały czas kąpieli!

Gdzie tkwi sekret taty?

  • Trzyma dziecko w ramionach, a nie wkłada do wanienki. Dzięki temu noworodek nie boi się utraty równowagi w wodzie – i nie płacze.
  • Wszystkie działania wykonuje bardzo powoli. Nawet noworodek umie wyczuć nerwowe ruchy rodzica (gwałtowniejsze i często odrobinę mocniejsze niż zwykle), a takie ruchy bardzo go stresują (czytaj: Jak wspierać rozwój dziecka, radzi fizjoterapeuta, Paweł Zawitkowski)
  • Stabilnie trzyma główkę bobasa. I znowu: dziecko czuje się bezpiecznie, bo nie doznaje podczas kąpieli nagłych zmian ułożenia ciała.
Czytaj także: Keep calm i ubierz dziecko, tato
Redakcja poleca: Poznaj najciekawsze zabawki do kąpieli polecane przez Mamissima – film
Zobacz przegląd zabawek kąpielowych dla dzieci od malucha do przedszkolaka, dzięki którym wieczorny rytuał stanie się prawdziwą morską przygodą!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy