GRY
 
 

Strach przed kąpielą - co robić?

Co robić, gdy dziecko nagle zaczyna bać się kąpieli? Odpowiada nasz ekspert.

Konsultacja: Agnieszka Galica, pedagog
kąpiel, strach,boi, się, dziecko
Od kilku tygodni nasza córeczka nie chce wejść do wanny. Po kąpieli jest roztrzęsiona, nie może zasnąć, w ciągu dnia pyta: "Ale nie będziemy się dziś kąpać?". Nie wiemy, co się zdarzyło. Maja ma dwa latka i nie umie tego wytłumaczyć. Patrycja z Zielonej Góry

Lęki związane z wodą często pojawiają się u dzieci. Można uspokoić malucha zapewnieniem, że dziś nie będziemy się kąpać, tylko umyjemy ząbki, buzię, rączki. Można też na parę dni zrezygnować z kąpieli w wannie albo wrócić do małej wanienki, gdzie dziecko czuje się bezpieczniej.
Warto zrezygnować na jakiś czas z mycia włosków, zwłaszcza z polewania prysznicem. Czasem pomaga wspólna kąpiel z mamą w dużej wannie. Problem z lękiem jest przejściowy. Proszę nie wywierać silnej presji na dziecko, a wszystko powoli wróci do równowagi. 


Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Agnieszka Galica
Konsultacja: Agnieszka Galica, pedagog

Terapeuta rodzinny i małżeński. Kieruje Pracownią Konsultacyjną "Na Uboczu" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka popularnych bajek i piosenek dla dzieci oraz programów telewizyjnych.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj