milk bath photography
fot. Instagram: shelah_riley_photography/lowe.photography/burnadineh/ballarat_birth_support

#milkbath: weź aparat, nalej do wanny mleka i nakarm dziecko piersią

O co tu chodzi? O kąpiele mleczne, czyli popularne wśród instamatek sesje fotograficzne. Kobiety kąpią się w mleku z dziećmi i zapraszają fotografów na profesjonalne sesje zdjęciowe. Potem zamieszczają fotki na Instagramie, oznaczając je #milkbathphotography.
Karolina Stępniewska
milk bath photography
fot. Instagram: shelah_riley_photography/lowe.photography/burnadineh/ballarat_birth_support
Zapraszasz do domu fotografa. Wchodzicie do łazienki. Nalewasz do wanny mleka, wchodzisz do niej z dzieckiem i karmisz je piersią. Nie zapomnij wrzucić do wanny kwiatków i/lub owoców. Oto krótki przepis na niezwykle popularne w 2017 roku sesje fotograficzne dla karmiących matek.

#milkbath zdjęcia z mlecznej kąpieli

Po kąpielach w mleku dla ciężarnych, o których pisałyśmy w 2016 roku, przyszła pora na zdjęcia matek karmiących niemowlęta w wannach wypełnionych mlekiem. Po co? Po to, by podzielić się ze światem za pomocą Instagrama pięknymi fotografiami. Tu oczywiście można by się zatrzymać, bo jak mawiały nasze matki – nie to piękne, co piękne, ale to, co się komu podoba.
 

Ze zdjęciami mlecznych kąpieli, oznaczanych na Instagramie #milkbath i #milkbathphotography, można mieć kłopot. Dla jednych są artystyczną ekspresją, dla innych kiczowatymi obrazkami. Jedno jest pewne, internet przyzwyczaił nas już do różnych dziwnych trendów, ten nie jest wyjątkiem.
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Kąpiel Kleopatry

Instamatki chętnie kąpią w mleku same dzieci lub karmią je piersią podczas takiej kąpieli. Obecność fotografa obowiązkowa. Konto w mediach społecznościowych również. Kąpiel w mleku nie jest zresztą nowym pomysłem. Wieść gminna niesie, że już słynna królowa Egiptu lubiła zażywać mlecznych kąpieli. Podobno to one odpowiadały za jej jedwabiście gładką skórę.
 

W internecie możesz znaleźć wiele przepisów na przygotowanie takiej kąpieli. Polki.pl podają taki: łyżka oliwy wymieszana w szklance mleka, wymieszana z wodą o temp. 30 st. C. Ma wygładzać ciało i łagodzić świąd suchej skóry.

Podoba ci się taki pomysł na sesję zdjęciową z dzieckiem? Napisz nam o tym w komentarzu.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy