nagość przy dziecku
fot. Instagram Mariah Carey

Kąpiesz się nago z dziećmi?

Mariah Carey wywołała dyskusję, gdy ogłosiła, jakie ona ma podejście do nagości. 
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
nagość przy dziecku
fot. Instagram Mariah Carey
Nagość to temat rzeczywiście trudny. Każdy rodzic podchodzi do niego w zupełnie inny sposób. To co dla jednych zupełnie normalne i naturalne, dla innych staje się zbyt odważne i niepotrzebne. 

Mariah Carey w sprawie nagości przy dzieciach zajęła stanowisko, które wiele osób popiera, ale też wielu rodziców neguje. Gdy piosenkarka zadeklarowała, że kąpie się z dziećmi w wannie w kostiumie kąpielowym, niektórzy uznali to za fanaberię. Dlaczego?

 "Kocham ich bardzo, ale kiedy jestem w domu, wiem, że chcą być ze mną cały czas. Dlatego biorę często kąpiel w kostiumie kąpielowym, bo wiem, że będą chcieli kąpać się ze mną."

Mariah ma 4-letnie bliźnięta i uznała, że widok nagiej mamy nie jest dobry dla maluchów. Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy seksuolodzy informują, że oswajanie dziecka z widokiem nagiego ciała osoby dorosłej, jest dobry dla małego dziecka, gdyż nie będzie to dla niego tematem tabu. Inni twierdzą zaś, że obnoszenie się z nagością, może mieć wpływ na zbyt odważne eksponowanie swojego ciała przez dziecko w dorosłym życiu.

Jak zmienia się ciało po porodzie? Redaktorki babyonline pokazują swoje ciała

Zawsze w takich sytuacjach najlepiej znaleźć złoty  środek. Epatowanie nagością nie jest dobre, ale też nie powinniśmy chować się przed dzieckiem, jeżeli akurat nas zobaczy. Wtedy może ono uznać, że gołe ciało jest czymś  wstydliwym i trzeba się  ukrywać, a to będzie dla niego złe. Najlepiej w czasie przebierania się odwrócić tyłem do dziecka, a nie uciekać do innego pokoju i zamykać drzwi.

No i najważniejsze, zawsze reagować na ciekawość dziecka, tłumaczyć jeżeli będzie miało pytania odnośnie naszego ciała, nie wprowadzać wymyślonych słów określających poszczególne jego części i starać się mówić  szczerze o tym, jak i co działa. Oczywiście uzależnione niech to będzie od wieku dziecka, bo inaczej będziemy rozmawiać z 4-latkiem, a inaczej z 8-latkiem. 

A Wy, kąpiecie się z dziećmi nago?

Zobacz także:
Moje pociążowe ciało, to nie moje ciało!

źródło:netmums
Redakcja poleca: Nagość przy dziecku – norma czy przekroczenie granic?
Nagość przy dziecku wciąż budzi kontrowersje. „W polskim społeczeństwie panuje raczej zasada, że rodzice nie pokazują się nago przy małych dzieciach, ale nie jest to sztywna reguła” – mówi psycholog i seksuolog kliniczny dr Agnieszka Izdebska.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy