Karmienie piersią 4-letniego dziecka
fot. screen YouTube/Umbumgo Family Vlogs

Karmi piersią 4-latkę i nie planuje przestać! "To chore" – piszą internauci

Chore, nienormalne, obsceniczne – piszą internauci pod filmem mamy karmiącej piersią niespełna 4-letnią córkę. Czy długie karmienie piersią naprawdę jest tak oburzające?
Hanna Szczesiak
Karmienie piersią 4-letniego dziecka
fot. screen YouTube/Umbumgo Family Vlogs
Leanne Allerton wzbudziła kontrowersje, publikując na YouTube nagranie, na którym karmi piersią swoją niespełna 4-letnią córkę Poppy. Film wyświetlono prawie milion razy!

Karmi 4-latkę i nie zamierza przestać

Leanne ma czworo dzieci. Film, który tak bardzo poruszył internautów, zatytułowała "Karmienie piersią przez 8 lat" – w sumie Leanne karmiła swoje dzieci przez 8 lat i nic nie wskazuje na to, by miała przestać! Internauci otwarcie krytykują decyzję Leanne o długim karmieniu. Sugerują, że karmienie tak dużego dziecka może mieć negatywny wpływ na jego rozwój i psychikę w przyszłości. "Ona jest za duża na karmienie piersią!" – napisał jeden z użytkowników. "Zazwyczaj nie piszę komentarzy, ale teraz muszę. Rozumiem, wszyscy uważacie, że karmienie to same korzyści dla dziecka, może w takim razie odciągniesz pokarm i dasz jej butelkę? Fakt, że ona ma tyle lat i dajesz jej pierś, powoduje u mnie ciary" – dodał inny. Jedna z internautek uznała, że tak długie karmienie jest "chore". "Jak możesz oczekiwać, że twoje dziecko prawidłowo się rozwinie, skoro wciąż wisi na twoich piersiach? To nie jest naturalne. To nie jest konieczne. Szczerze mówiąc, to chore i odrażające" – napisała.

Zobaczcie film opublikowany przez Leanne:
 
Redakcja poleca: Przełomowe odkrycie dotyczące składu mleka matki [WIDEO]
Mleko mamy: wiadomo, że odżywia, wiemy, że chroni przed chorobami, zwiększa IQ dziecka... Teraz naukowcom udało się odkryć jeszcze jedną ważną rzecz dotyczącą pokarmu kobiecego - pełniący niezwykle istotną funkcję składnik - HMO.

Długie karmienie piersią jest odrażające?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie piersią nawet w 2. i 3. roku życia dziecka. To najlepsza (i najtańsza!) forma profilaktyki zdrowia. Chociaż mleko mamy z czasem ma coraz mniej składników odżywczych, wciąż pozostaje wartościowym pokarmem. Karmienie piersią jest naturalne i na pewno nie jest "chore" czy "odrażające". Większość dzieci odstawia się od piersi między 2. a 4. rokiem życia. Zamiast piętnować mamy, które długo karmią, powinniśmy uświadamiać społeczeństwo o zaletach karmienia i tłumaczyć, że w karmieniu starszych dzieci nie ma nic obscenicznego. Wybór, jak długo karmić, należy do mamy i dziecka.

Zobacz także: Mleko mamy jak trucizna?! Co na to eksperci?

Źródło: YouTube
Oceń artykuł

Ocena 5 na 18 głosy

Zobacz także

Popularne tematy