fot. Screen

Karmiąca modelka na okładce Elle wywołała prawdziwą burzę

Jeszcze dobrze numer australijskiego Elle nie wyszedł z drukarni a już wywołał prawdziwą medialną burzę. Uwierzycie, że wszystkiemu winne niewinne karmienie piersią?
Aneta Grinberg
fot. Screen
Redaktor naczelna australijskiego wydania magazynu Elle przyznała, że wycofała  część nakładu ze względu na kontrowersje wokół okładki. Na pierwszej stronie zamieszczono zdjęcie modelki karmiącej piersią swoje dziecko. Naczelna obawiała się bojkotu numeru przez czytelników. Tak wyjaśniała w internetowym wydaniu magazynu swoją decyzję: „W idealnym świecie nikt nie miałby problemu z taką okładką, ale nie żyjemy w idealnym świecie” – napisała Justiene Cullen, redaktorka naczelna australijskiego wydania magazynu „Elle” . I dodała, że zdjęcie karmiącej matki na okładce magazynu poświęconego modzie jest odbierane jako prowokacja i wzbudza wiele kontrowersji. Obawy naczelnej wokół tak silnych emocji związanych z okładką spowodowały, że ukazały się na rynku dwa egzemplarze gazety. Prenumeratorzy otrzymali  egzemplarz z okładką fotografii modelki Nicole Trunfio karmiącej piersią swego syna a numery przeznaczone do otwartej sprzedaży wydrukowano ze zdjęciem ubranej modelki trzymającej na rękach niemowlę.
Zamieszanie wokół zdjęcia na okładkę dziwi redaktor naczelną „Party” i „Flesz”.
- To bardzo ładna okładka. Sama dałabym zdjęcie z karmienia piersią, tyle, że wybrałabym lepsze ujęcie tak, by mama patrzyła na dziecko  - mówi Aneta Wikariak. - Nie rozumiem tego zamieszania, bo częściej w samych reklamach widzę więcej odsłoniętego kobiecego ciała, niż na tym okładkowym zdjęciu. Dla mnie jest świetne.

Polecamy: Brelfie - popieracie nową modę mam karmiących piersią?

Jeśli dobrze sięgnąć pamięcią nie raz już fotografie gwiazd w ciąży, czy z urodzonymi właśnie niemowlakami wywoływały gorące emocje. Pamiętacie zdjęcia ciężarnej Demmi Moore? Stała się też inspiracją dla wielu kolejnych gwiazd m.in. Britney Spears.

 
A dlaczego magazyny tak lubią gwiazdy w ciąży, czy z dziećmi na okładce? Czytaj na str. 2
Polecamy: Kto się boi kobiecego sutka?


W polskich magazynach też jest duże zainteresowanie gwiazdami w ciąży. Przykładem może być okładka z ciężarną Anną Muchą, czy Nataszą Urbańską, która również inspirowała się odważną modą zza oceanu.Wiele gwiazd ulega namowom magazynów. Justyna Steczkowska pomimo, że chroni swoją prywatność pozowała z dzieckiem na oładce.


Dlaczego gwiazdy, które urodzą bądź już urodziły dziecko są tak apetycznym kąskiem dla kolorowych magazynów?
- Czytelnicy lubią jak się im dostarcza emocje a te związane ze znaną mamą z dzieckiem na okładce, to właśnie emocje w najczystszej postaci - komentuje Aneta Wikariak, redaktor naczelna „Party” i „Flesz”.

A co wy sądzicie o okładkach z gwiazdami w ciąży i pozujące z dziećmi? Podobają wam się takie zdjęcia, nie przeszkadzają wam, czy drażnią? Piszcie.

Zobacz także: Księżna Kate urodziła

Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy