GRY
 
 

Matki karmiące piersią dzieci – piękne chwile utrwalone na zdjęciach

Karmiące piersią mamy to boginie - szczęśliwe, spełnione. Czy wszystkie? Nie wiadomo. Na pewno te na zdjęciach amerykańskiej fotografki Ivette Ivens. Zobacz jej przepiękne zdjęcia.

Ivette Ivens Photography; zdjęcie zatytułowane "Czas dziewczyn"
fot. Ivette Ivens Photography; zdjęcie zatytułowane "Czas dziewczyn"
Niektórzy uważają, że karmienie piersią dziecka poza domem/mieszkaniem jest niestosowne. Jedni wyrażają swe oburzenie werbalnie (niech się pani publicznie nie obnaża), drudzy udają troskę (może pani przejdzie do toalety, tam będzie miała pani trochę intymności lub proszę się przykryć, bo się pani zaziębi), jeszcze inni odwracają wzrok, mamrocząc pod nosem: "że też takie wstydu nie mają". Na szczęście takich osób jest mniej niż entuzjastów karmienia piersią dziecka o każdej porze i w każdym miejscu. Ostatnio dołączył do nich nawet papież Franciszek, który podczas mszy świętej wołał do matek płaczących dzieci: "Karmcie matki swoje dzieci piersią. Nawet w tej chwili. Jeśli dzieci płaczą, to znaczy, że są głodne. Nakarmcie je."

Warto przeczytać: Karmiące cyce na ulice: petycja ws. karmienia piersią złożona w resorcie zdrowia

Karmienie piersią w bajkowej scenerii

Jedną z osób, które udowadniają, że karmienie piersią dziecka może być piękne, jest Ivette Ivens, która fotografuje matki karmiące swoje dzieci na tle niemal bajkowych scenerii – idyllicznych lasów, na polach lawendy, wśród traw, a nawet w zaciszu domowym. Przekaz jej prac jest jasny: karmiące  matki to boginie; szczęśliwe, eteryczne, spełnione. Na każdej fotografii widać bliską więź matki z dzieckiem – maleństwa przyssane do piersi, splecione w ramionach mam, radosne i bezpieczne.  
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 3
Zobacz, jak karmić dziecko w pozycji spod pachy.

Dzieci i ich matki wiedzą, co jest dla nich najlepsze

Ivette jest matką dwójki dzieci. Uważa, że karmienie piersią to normalna rzecz: – Karmiłam moje dzieci w każdym, dowolnym miejscu – tam gdzie chciałam. W kościele, na targowisku, w drogich, markowych sklepach. Uważam, że matki powinny karmić swoje maleństwa, kiedy chcą  (bez ukrywania się w publicznych toaletach). Fotografka jest też zwolenniczką przedłużonego karmienia piersią (tak długo jak potrzebują tego dziecko i matka). Tłumaczy: – Dzieci wiedzą, kiedy nadszedł czas, aby uniezależnić się. Matki też. Obcy ludzie nie powinni w to ingerować.

Zobacz także: Czy zjesz obiad w toalecie? Zobacz piękne zdjęcie izraelskiej fotografki

Przekonajcie się sami, jak piękne są matki karmiące piersią. Zobaczcie 10 wybranych przez nad zdjęć.

1. Ty i Ja

You and I.{ My book #BreastfeedingGoddesses is now available for pre-orderwww.ivetteivens.com/breastfeedinggoddesses }© Ivette Ivens Photography

Posted by Ivette Ivens Photography on 21 maja 2015

Polecamy: Karmienie piersią - pytania i odpowiedzi

Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Sezon infekcji

Karm piersią, polecamy!