pierś, karmienie piersią, niemowlę

Karmię piersią. Dbam o piersi...

Podczas karmienia skóra brodawek jest napięta, co może powodować podrażnienia, wysuszenie i czasami pęknięcia. Pojawianie się pęknięć nie wynika z długości lub częstotliwości karmienia, lecz często z niewłaściwego sposobu przystawienia dziecka do piersi.
Monika Karbarczyk
pierś, karmienie piersią, niemowlę

• Dlaczego skóra wokół brodawek piersiowych jest nadwrażliwa w czasie karmienia?

Skóra w tym miejscu jest cienka i miękka. Podczas pierwszych 2-4 dni karmienia sutki mogą być wrażliwe kiedy dziecko je chwyta i próbuje ssać. Ta tymczasowa nadwrażliwość mija wraz z pojawieniem się mleka i znika po kilku dniach od narodzin dziecka. Karmienie nie powinno sprawiać bólu, chyba że na brodawkach piersiowych pojawią się pęknięcia.

• Dlaczego na brodawkach piersiowych pojawiają się pęknięcia?

Podczas karmienia skóra brodawek jest napięta, co może powodować podrażnienia, wysuszenie i czasami pęknięcia. Pojawianie się pęknięć nie wynika z długości lub częstotliwości karmienia, lecz często z niewłaściwego sposobu przystawienia dziecka do piersi. Dlatego, upewnij się, czy Twój maluszek ma prawidłową pozycję. Dziecko, które prawidłowo ssie połyka duże ilości płynu, ma oczy i usta szeroko otwarte. Ssanie jest miarowe, powolne i regularne, z rzadkimi przerwami.
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy