GRY
 
 

Karmienie butelką

Jeśli nie karmisz już piersią, podawaj swojemu maleństwu modyfikowane mleko dla niemowląt.


Flasche1-1_214.jpgJeśli nie karmisz już piersią, podawaj swojemu maleństwu modyfikowane mleko dla niemowląt.

Jego skład jest optymalnie dostosowany do zmieniających się z wiekiem potrzeb niemowlęcia i odpowiada zapotrzebowaniu na wszystkie składniki odżywcze, a jednocześnie jest bezpieczny dla niedojrzałego jeszcze w pełni układu pokarmowego i wydalniczego.

Jeśli nie karmisz piersią, a Twoje maleństwo nie ukończyło jeszcze 4 miesięcy, podawaj mu mleko modyfikowane początkowe o składzie podobnym do składu mleka mamy.

Pamiętaj, że zwykłe mleko krowie jest nieodpowiednie dla niemowląt , dlatego jego skład powinien zostać odpowiednio zmodyfikowany.

Jak wygląda proces modyfikowania mleka?
Najpierw obniża się poziom zawartego w nim białka, a następnie uzupełnia się je w laktozę lub inne węglowodany, białko serwatkowe, pełnowartościowe oleje roślinne, witaminy i pierwiastki śladowe (m. In. żelazo, wapń, jod, cynk), tak aby uzyskany w ten sposób produkt końcowy był możliwie najbardziej zbliżony do wzorca, jakim jest mleko matki. Tak zmienione mleko krowie określa się mianem „mleka modyfikowanego”.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj