fot. Facebook /netmums

Sposób, w jaki ta mama karmi swoje dziecko, wywołał zachwyt!

Pod zdjęciem pojawił się napis „Karmienie z miłości”. Zgadzacie się z tym?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. Facebook /netmums
Każda mama kocha nad życie swoje nowo narodzone dziecko. I chce dla niego jak najlepiej. Gdy młoda mama decyduje się na karmienie piersią, a jej maleństwo nie wykazuje chęci do współpracy, wiele kobiet poddaje się i rezygnuje. Ta mama postanowiła jednak zrobić wszystko, by spełnić swoje marzenie i dać dziecku szansę pokochać jej mleko ;-)

O tej historii poinformowała doula. Wspierała ona Rebeccę McKeever, młodą mamę, która rozpoczęła właśnie swoją przygodę z karmieniem piersią. Gdy jej córeczka po trudach porodu była zbyt zmęczona i śpiąca i nie chciała ssać piersi, kobieta postanowiła ułatwić jej zadanie. Do maleńkiej strzykawki odciągnęła odrobinę siary i po kropelce podawała sennej córeczce. Maleństwo tak wzmocniło się pokarmem, że postanowiło spróbować piersi mamusi.

Czytaj także: Zobacz, co ta mama uchwyciła na zdjęciu swojego mleka


źródło: facebook/netmums.com

Młoda mama przez kilka dni stosowała tę technikę i… udało się. Jej dziecko coraz śmielej i odważniej upominało się o mleczko, aż przeszło całkowicie na pierś. Być może nie każda kobieta marzy o karmieniu piersią i dla niej nie jest to wyczyn. Rebecca miała jednak ogromną nadzieję, że jej się uda i właśnie dlatego postanowiła podzielić się tą wspaniałą wiadomością z innymi mamami. Zwłaszcza tymi, które stoją w obliczu takiego wyzwania jak ona.

Ta historia dowodzi, że warto próbować i nie poddawać się, jeżeli karmienie piersią jest ważne dla kobiety. Nie zawsze pomimo ogromnych chęci się uda, ze względu na różne problemy, ale naprawdę warto wykorzystać wszystkie metody, a dopiero potem rezygnować.

Czy Wy też miałyście jakieś sposoby na zachęcenie swojego maluszka do ssania piersi? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: Kiedy odstawić dziecko od piersi?

źródło: netmums.com
Redakcja poleca: Czego brakuje w diecie kobiet karmiących piersią? - film
Niestety, kobiety karmiące piersią nie odżywiają się dobrze... Badania wykazały, że całkiem niepotrzebnie wykluczają ze swojej diety niektóre produkty - i choć robią to w trosce o dziecko, to nie jest to korzystne. Zobacz, co możesz poprawić w swojej diecie, jeśli karmisz piersią.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy