fot. fotolia.com

Co to jest karmienie mieszane

W żywieniu mieszanym dziecka cześć posiłków mlecznych pochodzi z karmienia piersią, a część jest zastąpiona mlekiem modyfikowanym oraz potrawami bezmlecznymi.
fot. fotolia.com

Kiedy stosować karmienie mieszane dziecka

Możesz zacząć podawać dziecku mleko modyfikowane, jeśli twoje mleko jest już niewystarczające dla niemowlęcia i mimo prób częstszego karmienia go z piersi, dziecko wykazuje objawy głodu. Zanim przejdziesz od karmienia wyłącznie piersią do karmienia mieszanego, porozmawiaj z lekarzem na temat wprowadzenia mleka modyfikowanego. 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Ile mleka modyfikowanego podaje się niemowlęciu

Ilość mleka modyfikowanego należy określić na podstawie wagi niemowlęcia jaką osiąga przed karmieniem piersią i zaraz po jedzeniu. Po obliczeniu ilości mleka wypitego z piersi, należy uzupełnić posiłek mlekiem modyfikowanym (zgodnie ze schematem sztucznego żywienia).

Można też dokarmiać niemowlę stosując karmienie piersią (najlepiej rano i wieczorem) zamiennie z mlekiem modyfikowanym.

Czytaj też: Karmienie mieszane - kiedy, jak i po co
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy