Karmienie naturalne

Mleko matki jest i zawsze będzie najlepszym pożywieniem dla niemowląt w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź podstawowe zalety karmienia piersią.

Najlepszy pokarm dla dziecka

Karmienie niemowlaka piersią jest dostosowane do specyficznych potrzeb niemowlęcia. Wraz z mlekiem matki dziecko otrzymuje wiele ważnych składników odżywczych, które budują komórki jego ciała, zapewniając właściwą mineralizację kośćca, wspomagają funkcjonowanie organizmu i odpowiadają za rozwój psychomotoryczny.
Mleko matki zawiera łatwo przyswajalne białko oraz przeciwciała, które mają chronić organizm dziecka przez infekcjami. Ze względu na swój specyficzny skład, kobiece mleko stanowi idealne pożywienie zarówno nowonarodzonych niemowląt, jak i nieco starszych maluchów.
Mleko to dostosowuje się do potrzeb niemowlęcia i zmienia wraz z nim. W zależności od etapu rozwoju dziecka, w pokarmie mamy odpowiedniej modyfikacji ulega udział niektórych składników, np. białka, laktozy, tłuszczów.
Warto też wiedzieć, że podczas posiłku następuje zmiana jakości mleka. W trakcie pojedynczego karmienia, zawsze na początku wydzielane jest mleko bardziej rozwodnione i słodkie, którym niemowlę zaspokaja swoje pragnienie, potem mleko zmienia się w bardziej sycące – ma wyższą zawartość białka i tłuszczu.
Zobacz też: Karmienie noworodka piersią – twój plan na sukces
Redakcja poleca: Figury niemożliwe – drewniane schodki [ILUZJA]
Figury niemożliwe są szczególnym typem złudzeń optycznych. Są to figury, które co prawda można narysować zgodnie ze wszystkimi zasadami perspektywy, jednak w rzeczywistości nie uda się takiej figury skonstruować.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy