GRY
 
 

Ważne zasady karmienia niejadka: radzi ekspert – film

Masz w domu niejadka? Sprawdź, jakimi zasadami karmienia go się kierować. W przypadku małych niejadków trzeba dwa razy bardziej dbać o ich zbilansowaną dietę – i zamiast na ilość, postawić na jakość jedzenia.

Fakt, niejadek jest dla rodziców dużym problemem, ale brak apetytu u dziecka nie musi jeszcze oznaczać kłopotów dziecka ze zdrowiem. Aby mały niejadek dobrze się rozwijał, powinien jeść regularnie – nawet jeśli będą to małe porcje. Bieganie z talerzem za dzieckiem, dokarmianie chrupkami, dopajanie sokami („przynajmniej niech to zje”) – to błędy żywieniowe, które doprowadzą nie tylko do tego, że dziecko na długo zostanie niejadkiem, lecz także do tego, że dziecko może mieć poważniejsze kłopoty z jedzeniem i trawieniem. (Zobacz także: Szokujący raport – źle karmimy nasze dzieci!).
– Przewód pokarmowy dziecka, tak jak dorosłego, musi odpocząć. Ciągłe podjadanie nawet małych porcji, ciągłe stymulowanie soków trawiennych nie jest korzystne – mówi dr Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia, ekspertka programu VitaMenu*.

Obejrzyj film i dowiedz się, jak skłonić niejadka do jedzenia:Czytaj: Niejadek na butelce – co robić, gdy dziecko nie chce jeść?

*Program VitaMenu to program żywieniowy, oferujący gotowe receptury do przygotowania odpowiednio zbilansowanych posiłków, które uwzględniają wiek dzieci – zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia. Powstał dzięki współpracy platformy HelpFood Pomocna Żywność z Fundacją „Centrum Rozwoju Medycyny”. Patronuje mu m.in. Rzecznik Praw Dziecka, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Jak z niejadka zrobić smakosza? – poznaj sposoby doświadczonych mam

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Sezon infekcji

Karm piersią, polecamy!