Piersi karmiącej mamy
fot. Instagram/zoehendrix

To zdjęcie podbiło internet! Zrozumie je KAŻDA karmiąca mama!

Wystarczyło kilka dni, bo to zdjęcie obiegło cały internet. Dlaczego pokochały je mamy na całym świecie?
Hanna Szczesiak
Piersi karmiącej mamy
fot. Instagram/zoehendrix
Zdjęcie Zoe Hendrix, australijskiej celebrytki, wzbudziło niemałe zainteresowanie. Dlaczego? Niejedna karmiąca mama doskonale zna ten widok...

Gdy jedna pierś jest większa od drugiej...

Asymetria piersi przy karmieniu nie dziwi większości karmiących mam. To normalne, że jedna pierś możne znacząco różnić się od drugiej. To właśnie dlatego zdjęcie opublikowane przez Zoe, mamę niespełna 9-miesięcznej Harper-Rose, podbiło serca mam na całym świecie. Niemal każda mama karmiąca piersią zna ten widok!

"Nierówne dzbanki mleka. Jedna z wielu zalet karmienia piersią. Zastanawiałam się, dlaczego ludzie tak dziwnie na mnie patrzyli na basenie. Niezręcznie!" – napisała Zoe. Zobacz zdjęcie, które opublikowała:
 
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Asymetria piersi przy karmieniu

Asymetria piersi dotyczy wielu karmiących mam. Pierś, która jest częściej stymulowana, produkuje więcej mleka, przez co jest większa. To znaczy, że jeśli kobieta częściej karmi dziecko prawą piersią, lewa będzie mniejsza. Jeśli asymetria jest duża i przeszkadza na co dzień, warto zacząć częściej przystawiać dziecko do mniejszej piersi, aby pobudzić pracę gruczołów i zwiększyć produkcję mleka.

Zobacz także: 22 rady, dzięki którym polubisz karmienie piersią

Źródło: Instagram, popsugar.com
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy