mama karmi piersią nie swoje dziecko
fot. źródło: Breastfeeding Mama Talk

Karmienie piersią nie swojego dziecka jest ohydne?

Dlaczego ludzie tak bardzo skrytykowali tę kobietę? Ona chciała tylko pomóc!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
mama karmi piersią nie swoje dziecko
fot. źródło: Breastfeeding Mama Talk
O karmieniu piersią mówi i pisze się wiele, bo to nieodzowna część życia wielu kobiet. Czy karmić, gdzie karmić, jak długo, jak często – warto o tym wiedzieć jak najwięcej, bo wiedza jest bardzo potrzebna, by podejmować świadome decyzje.

Niezbyt często mówi się jednak o tym, czy kobieta mająca pokarm, mogłaby nakarmić inne dziecko, które właśnie tego potrzebuje. Jest to temat dość dyskretny i dla wielu wstydliwy. 

Gdy ta mama poinformowała na stronie stworzonej dla mam, że właśnie nakarmiła piersią dziecko swojej siostry, opinie były bardzo różne. Począwszy od gratulacji i pochwał, poprzez umiarkowaną radość i powściągliwość, aż po krytykę i słowa obrzydzenia.

Oto co napisała:

- Spotkało mnie coś dziwnego dzisiaj. Taka reakcja łańcuchowa. Moja siostra pozostawiła mi pod opieką swojego dzidziusia, którego miałam nakarmić mlekiem odciągniętym przez nią. Ale kiedy nadeszła pora karmienia, maluch odtrącił butelkę. Gdy był nadal niespokojny, podałam mu własną pierś, gdyż ja także mam małe dziecko. Z kolei mój syn, nie chciał ssać piersi, za to z wielkim apetytem wypił mleko odciągnięte przez moją siostrę. Brzmi to dziwnie, ale finalnie miałam pod opieką dwóch zadowolonych maluchów. – tłumaczyła kobieta.


fot. Breastfeeding Mama Talk
Pod jej postem pojawiło się w krótkim czasie wiele komentarzy. "To wspaniałe co zrobiłaś dla dziecka swojej siostry", "To obrzydliwe by podać pierś obcemu dziecku", "Zrobiłaś to co trzeba, przecież dziecko było głodne", "Twoja decyzja wymagała odwagi", "Nigdy nie chciałabym by ktoś karmił piersią moje dziecko, to bardzo niehigieniczne. Zapytałaś siostrę czy ona chciała?". 

A jak Wy postrzegacie tę sytuację?

Zobacz także:

Już działa 3. Bank Mleka Kobiecego w Polsce!
Niesamowite! Zobacz, co ta mama uchwyciła na zdjęciu swojego mleka!

źródło: huffingtonpost.com
Redakcja poleca: Jak długo można przechowywać odciągnięty pokarm? [WIDEO]
Nie zawsze jest tak, że możesz podać dziecku mleko prosto z piersi. Jeśli chcesz karmić malucha tylko swoim mlekiem, możesz je odciągnąć laktatorem i zostawić, żeby podał je kto inny. Ale pokarm z piersi trzeba odpowiednio przechowywać. Czy wiesz jak?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy