Czy przeszkadza ci karmienie dzieci piersią w miejscach publicznych [SONDA ULICZNA]

Zapytaliśmy przechodniów o to, czy przeszkadza im karmienie dzieci w miejscach publicznych.

Zobacz inne z serii: Sonda MamoToJA (28)

W tym odcinku sondy mamotoja.pl zapytaliśmy przechodniów o to, czy przeszkadza im karmienie piersią w miejscach publicznych. Okazuje się, że nie ma  z tym najmniejszego problemu! Jedynie zwracają uwagę, aby robić to dyskretnie. 

Karmienie piersią jest naturalne

„Komu to przeszkadza?” – zastanawia się starsza pani. A druga dodaje: „ Zupełnie mi to nie przeszkadza, jest to całkiem naturalne”. Byleby nie było to zbyt ostentacyjne. „Oczywiście” – przytakuje młoda mama, karmiąca w ten sposób swojego synka.  „Dziecko też potrzebuje spokoju, podczas jedzenia posiłku”. „Ze względu na prywatność mamy i dziecka powinno się to robić na uboczu” - dodaje młoda dziewczyna.

 „Dziecko jest najważniejsze” – stwierdza mężczyzna. Dlatego - jego zdaniem,  karmienie piersią w miejscach publicznych nie powinno wzbudzać najmniejszych wątpliwości.  Inny z kolei pan przyznaje, że poniekąd rozumie głosy sprzeciwu wobec takiego karmienia, bo jednak  jest to w pewnym sensie czynność intymna. „Ale to jest dziecko i matka – nie dajmy się zwariować”- zastrzega.

„Nigdy nie spotkałam się z czymś nieprzyjemnym”

Pytane przez mamotoja.pl kobiety przyznają, że karmiły dzieci w restauracji,  na ulicy, w parku i na lotnisku. „Nigdy nie spotkałam się z czymś nieprzyjemnym” – mówi  jedna z mam. Druga dodaje, że na czas karmienia starała się odchodzić na bok. Chodzi o to, aby  zapewnić dziecku spokój.  „Zawsze można się trochę obrócić, przykryć pieluszką” – radzi. 

Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla dziecka” – mówi starszy pan, który wraz z małą wnuczką w wózku poszedł na spacer do parku. Inny pan z kolei podkreśla, że karmienie naturalne daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. ”Jest w ramionach, przytulone,  czuje ciepło” – zwraca uwagę.

A wy co sądzicie na temat karmienia piersią w miejscach publicznych. Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Zobacz też:  
 
 
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy