Karmienie w tandemie
fot. Instagram

Czy ciąża oznacza odstawienie starszaka od piersi? One twierdzą, że nie!

Zachodząc w kolejną ciążę, nie odstawiły starszego dziecka od piersi, a teraz karmią dwójkę jednocześnie. Co za widok!
Dominika Bielas
Karmienie w tandemie
fot. Instagram
Wiele kobiet obawiają się karmienia piersią w ciąży. Zaraz, gdy pojawią się dwie kreski na teście ciążowym, odstawia starsze dziecko. Jednak to nie jedyne wyjście. Coraz więcej mam karmi piersią dwójkę dzieci w różnym wieku. Co więcej, karmi je w tandemie. Zobacz te oszałamiające i naszpikowane emocjami fotografie mam karmiących swoje dzieci.

Dlaczego to robią? Mleko mamy to bez wątpienia najlepszy pokarm, jaki można zapewnić swojemu dziecku. Kobiety świadome wartości tego cudownego płynu, nie chcą odstawiać starszaka zbyt szybko. I kontynuują karmienie w ciąży i po narodzinach maluszka. Skoro mamy bliźniąt karmią dwójkę noworodków jednocześnie, to mama dwójki dzieci także może!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Babyidea/MaM Design (@babyideamamdesign)

[content:0_23460,0_23139,0_20061,0_19095:CMNews]

Zdarza się także, że dziecko, które już nie je z piersi, po narodzinach młodszego rodzeństwa przychodzi regres i dopomina się mleka mamy. Jeśli czujesz się na siłach, pragniesz karmić w ten sposób - niewiele stoi na przeszkodzie! Na początek upewnij się u lekarza, czy w przypadku twojej ciąży nie ma przeciwwskazań do kamienia starszego dziecka w trakcie ciąży. Pamiętaj koniecznie zdrowo się odżywiaj i pij dużo płynów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez J E S S B O W E N (@modelmother)


Wiele kobiet nie przyznaje się do kamienia w tandemie, gdyż: "życzliwym" ten widok często nie przypada do gustu. Mimo to coraz więcej mam także chwali się takimi zdjęciami w sieci oznaczając #tandembreastfeeding. Panie chcą udowodnić innym kobietom, że można jednocześnie karmić nie tylko bliźnięta, ale i dzieci w różnym wieku tylko.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ❤️ MO R G E N D E E ❤️ (@morgendee)


Panie uważają także, że dzięki temu mają chwilę odpoczynku (a dodatkowo redukują czas potrzebny na przygotowanie posiłków dla starszaka). Jednak najważniejsze, że zarówno młodsze, jak i starsze dziecko może nadal korzyść z dobrodziejstw mleka mamy.

Co sądzicie o karmieniu piersią w tandemie? Próbowałyście?

Źródło: thebump.com

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak odstawić dziecko od piersi? Poznaj sposoby mam – film
Nikt nie rozumie matki tak jak druga matka, dlatego warto posłuchać doświadczeń, którymi dzielą się z nami 3 młode mamy. Sprawdź, jak poradziły sobie z odstawianiem dziecka od piersi.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy