Karmiła piersią cudze dziecko i zablokowano jej konto ma Facebooku
fot. Facebook/Rebecca Wanosik

Dlaczego Facebook zablokował konto mamie karmiącej piersią dwoje dzieci?

"Karmienie piersią jest naturalne i piękne" – czytamy w regulaminie Facebooka. Niestety, ten zapis nie obowiązuje, jeśli kobieta karmi... cudze dziecko.
Hanna Szczesiak
Karmiła piersią cudze dziecko i zablokowano jej konto ma Facebooku
fot. Facebook/Rebecca Wanosik
W regulaminie Facebooka czytamy: "Uważamy, że karmienie piersią jest naturalne i piękne. Bardzo cieszymy się, że matki chcą dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi osobami na Facebooku. Większość takich zdjęć jest zgodna z naszymi zasadami". Dlaczego dezaktywowano konto mamy, która opublikowała to zdjęcie?

"Głodne dzieci chcą być po prostu nakarmione"

Na facebookowym profilu Breastfeeding Mama Talk opublikowano zdjęcie mamy karmiącej piersią dwa maluchy. Rebecca Wanosik, mama ze zdjęcia, dostała SMS-a od koleżanki z pytaniem, czy zgodziłaby się karmić piersią cudze dziecko. Nie zastanawiała się ani chwili. Jak sama przyznała, "To są piersi, one są przeznaczone do karmienia dzieci". Rebecca zgodziła się zaopiekować dzieckiem nieznajomej kobiety, która miała operację i musiała iść do szpitala. Maluch był karmiony wyłącznie piersią i nie chciał pić odciągniętego pokarmu, dlatego tak ważne było znalezienie mamy, która zgodzi się go nakarmić.

2 dni po publikacji tego zdjęcia na FB, na profilu BFMT pojawił się wpis męża Rebeki: "Konto mojej żony zostało dezaktywowane z powodu tego zdjęcia! Zrobiła coś dobrego, a Facebook ją za to karze! Udostępniajcie to innym!". Informacja o zablokowaniu konta została już udostępniona ponad 40 tysięcy razy!

Zobacz także: Tego nie wiesz o kobiecym mleku!
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Czy karmienie piersią cudzego dziecka jest normalne?

Karmienie piersią cudzego dziecka nie jest niczym nowym – zawód mamki jest znany od wieków. Chociaż dla Rebeki karmienie dziecka przyjaciółki było naturalne i zupełnie normalne, dla wielu mam taka bliskość jest zarezerwowana wyłącznie dla własnego dziecka. Nie ma w tym nic dziwnego, karmienie piersią to bardzo intymna część macierzyństwa i każda mama ma prawo karmić w sposób, który jest dla niej najbardziej komfortowy.

Podwójne standardy na Facebooku

To zdjęcie nie narusza standardów Facebooka, jest zgodne z regulaminem – dlaczego zostało usunięte? Każdy użytkownik może zgłosić zdjęcie, które według niego narusza regulamin. W takim przypadku pracownik Facebooka ma obowiązek sprawdzić zasadność zgłoszenia. Czy na Facebooku obowiązują podwójne standardy, a zdjęcie mamy karmiącej dwoje dzieci, w tym jedno cudze, należy do tej niezgodnej z zasadami mniejszości?

Czy Facebook powinien blokować konto mamy, która dodała to zdjęcie?

Czytaj także: 8 gadżetów, które ułatwiają karmienie piersią
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy