rodzina

Masz Kartę Dużej Rodziny? Ta informacja z pewnością cię ucieszy!

Karta Dużej Rodziny stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Wraz z rozwojem technologii również KDR musiała dostosować się do najnowszych trendów, aby rodzinom wielodzietnym było jeszcze wygodniej.
Olga Juszczyk
rodzina
Karta Dużej Rodziny to rządowy system zniżek dla rodzin posiadających więcej niż trójkę dzieci. Uprawnia do korzystania z wielu przywilejów i zniżek, specjalnie dla nich dedykowanych. Dzięki innowacyjnemu pomysłowi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej posługiwanie się Kartą Dużej Rodziny będzie jeszcze prostsze.

Czym jest mKDR?
Od 1 stycznia 2018 r. karta dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej – plastikowej i elektronicznej. Aplikacja mKDR obowiązuje w tych samych miejscach co jej tradycyjna wersja. Dodatkową zaletą mKDR jest funkcja geolokalizacji. Dzięki niej posiadacz karty będzie mógł sprawnie sprawdzić, gdzie w pobliżu może skorzystać ze zniżek. Otrzyma także informacje o nowych rabatach.
Atutem mobilnej Karty Dużej Rodziny jest łatwość, z jaką możemy ją pozyskać. Wystarczy pobrać ją na urządzenie mobilne – telefon, tablet, a następnie się do niej zalogować. Można z niej korzystać po wcześniejszym otrzymaniu decyzji o przyznaniu od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Proces wyraźnie się skraca, bo karta jest dostępna po maksymalnie 24 godzinach po akceptacji władz, bez konieczności czekania na wyrobienie plastikowego dokumentu.

Z jakiej formy KDR lepiej korzystać?
Rodziny posługujące się KDR mogą korzystać z obu form lub tylko jednej. Wystarczy, że podczas składania wniosku wybiorą Kartę w formie tradycyjnej oraz mobilnej albo tylko w jednej z nich. Z mKDR będą mogli korzystać również dotychczasowi posiadacze tradycyjnej Karty. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek.

"Nowoczesna Karta Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzenia mobilne powstała z myślą o wygodzie polskich rodzin. Dzięki najnowszym technologiom korzystanie z Karty staje się o wiele prostsze. Dostęp do szerokiej oferty ulg i zniżek oraz informacji na ich temat jest już na wyciągnięcie ręki. To duże udogodnienie dla rodzin 3+" - mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wszystkie informacje i odpowiedzi na pytania w sprawie Karty Dużej Rodziny są dostępne pod adresem Ministerstwa Rodziny 
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, dobrze trafiłaś. Nasz jest łatwy do wykonania i efektowny, bo złoty! Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy