Karta Dużej Rodziny, ogólnopolska karta duzej rodziny
fot. materiały prasowe: rodzina.gov.pl

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny – wniosek do druku

Już w lipcu rodziny wielodzietne będą mogły korzystać ze zniżek na bilety kolejowe, wejścia do muzeów i na baseny w całej Polsce. Zobacz czym jest Karta Dużej Rodziny i kto może się o nią starać. Wydrukuj wniosek i zacznij korzystać ze zniżek.
Agnieszka Szumigaj
Karta Dużej Rodziny, ogólnopolska karta duzej rodziny
fot. materiały prasowe: rodzina.gov.pl

Idea zniżek dla rodzin wielodzietnych nie jest nowa. Do tej pory w wielu gminach w Polsce istniały miejskie lub gminne Karty Dużej Rodziny, które uprawniały do zniżek w okolicach miejscowości zamieszkania. W Warszawie były to między innymi zniżki na roczne bilety komunikacji miejskiej dla dzieci z rodzin z trojgiem dzieci. Od lipca zaś rusza ogólnopolski program, który umożliwi korzystanie ze zniżek na terenie całego kraju.

Sprawdź: Gdzie rodzinom z dziećmi żyje się najlepiej?

Czym jest Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program opracowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Karta Dużej Rodziny ma na celu zapewnienie specjalnych uprawnień rodzinom z co najmniej 3 dzieci, niezależnie od ich dochodu. Ideą Karty Dużej Rodziny jest ułatwienie rodzinom z co najmniej 3 dzieci dostępu do kultury, aktywnych form spędzania czasu oraz obniżenie kosztów codziennego życia. Dzięki Karcie Dużej Rodziny można uzyskać zniżki na korzystanie z usług instytucji publicznych i firm prywatnych, które przystąpiły do programu. Są to muzea, parki narodowe, uzdrowiska, obiekty sportowe. Znajdziesz je dzięki specjalnemu oznaczeniu:  „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Sprawdź gdzie otrzymasz zniżki: Oferta partnerów Karty Dużej Rodziny

http://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/696613,Do-czego-uprawnia-Karta-Duzej-Rodziny.html

Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.

Jak otrzymać Kartę Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta  na wniosek członka rodziny z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie, i otrzymuje ją każdy członek rodziny. Kartę Dużej Rodziny będą także mogły wyrobić osoby prowadzące rodzinne domy dziecka. Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminach już od 16 czerwca 2014 roku.

Ściągnij i wydrukuj: Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny

Termin ważności Karty Dużej Rodziny

Rodzice mają otrzymywać Kartę Dużej Rodziny bezterminowo. Dzieci będą mogły korzystać ze swojej Karty:

  • do ukończenia 18 roku życia,
  • do ukończenia 25 lat w przypadku kontynuowania nauki,
  • bez ograniczeń wiekowych gdy mają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności (na czas jego ważności).

Więcej o Karcie Dużej Rodziny na stornie www.rodzina.gov.pl

Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy