Kasia Tusk skrytykowana przez internautkę. Chodzi o urlop macierzyński i ZUS
fot. Instagram/ Kolaż mamotoja.pl

Kasia Tusk skrytykowana przez internautkę. Chodzi o urlop macierzyński i ZUS

Kasia Tusk niedawno po raz drugi została mamą, ale już wróciła do pracy. Komentarz zamieszczony na blogu gwiazdy o urlopie macierzyńskim i ZUS-ie wywołał prawdziwą burzę.
Sylwia Arlak
Kasia Tusk skrytykowana przez internautkę. Chodzi o urlop macierzyński i ZUS
fot. Instagram/ Kolaż mamotoja.pl
Kasia Tusk mocno strzeże swojej prywatności. W trakcie obu ciąż nie komentowała żadnych doniesień. Podzieliła się z czytelnikami bloga „Make Life Easier” radosną nowiną dopiero wówczas, gdy nie dało się ukryć zaokrąglonego brzuszka. Gwiazda udowadnia, że można być znanym i lubianym, a jednocześnie zachować najważniejsze sprawy dla siebie. 

Kasia Tusk wróciła do pracy 

Kilka dni temu Kasia Tusk urodziła. Ponownie została mamą córeczki. Mimo to blogerka nie próżnuje i już wróciła do obowiązków zawodowych. Nie spodobało się to jednej z internautek. 

Jako autorka popularnego bloga „Make Life Easier” gwiazda prowadzi własną działalność gospodarczą. Nie ma więc typowego „urlopu macierzyńskiego”. Jedna z obserwatorek bloga miała co do tego jednak pewne wątpliwości.

Fanki bronią Kasi Tusk

„To pani jest na urlopie macierzyńskim i nadal zarabia? Co na to ZUS?” – napisała jedna z czytelniczek. Kasia Tusk odpowiedziała jej jedynie emotikoną „D”, oznaczającą uśmiech. W obronę wzięły ją jednak fanki:
  • „Żałosny »komentarz«”
  • „Doskonale Cię rozumiem Kasiu, sama jestem na tym wspaniałym »urlopie« macierzyńskim, który nie dotyczy przedsiębiorców i pracuję od 2 dnia po wyjściu ze szpitala. Dużo zdrowia i szybkiego powrotu do sił dla Was”
  • „Może niektórzy, zamiast hejtować powinni poświęcić ten czas na zapoznanie się z przepisami obowiązującymi w tym kraju”
  • „Na własnej działalności jest się na zasiłku macierzyńskim, a nie na urlopie i jak najbardziej można pracować”
  • „A ZUS na to niemożliwe – a tak serio, to działalność można prowadzić na urlopie macierzyńskim (a właściwie na zasiłku macierzyńskim). Póki co jeszcze nam tego nie odebrano” – komentowały internautki. 
 
Przedsiębiorca, podobnie jak osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, ma prawo do otrzymywania z ZUS-u zasiłku macierzyńskiego po urodzeniu dziecka. Przedsiębiorcze mamy są jednak w o wiele trudniejszej sytuacji, niż mamy zatrudnione na etacie. Pieniądze, które otrzymują, są zdecydowanie niższe. Dodatkowo w trakcie urlopu macierzyńskiego muszą opłacać składkę zdrowotną bez względu na to, czy ich firma przynosi zyski, czy nie (więcej: Macierzyński na działalności gospodarczej, to się nie opłaca). Natomiast prowadzenie działalności w trakcie pobierania zasiłku macierzyńskiego jest zgodne z przepisami.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Katarzyna Zielińska przyznaje, że dla dziecka całkiem "straciła głowę". Znacie to? [WIDEO]
Aktorka przyznaje, że mały Henio owinął ją sobie wokół palca. Rozumiecie, co ma na myśli?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy